سالاد انار، سالادی خوش طعم و متفاوت برای شب چله - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد انار را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سالاد انار' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/22256.html'>سالاد انار</a>,<a style='color:#000' title='سالاد انار' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/22256.html'>سالاد انار</a> و لبو,<a style='color:#000' title='سالاد انار' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/22256.html'>سالاد انار</a> با کلم

سالاد انار کلم

مواد لازم برای سالاد انار شب یلدا :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پرتقال

3 عدد

100 گرم / 37 کالری

انار

1 عدد

100 گرم / 51 کالری

آب پرتقال طبیعی

یک چهارم لیوان

100 گرم / 33 کالری

پنیر خامه ای بدون نمک

به اندازه 2 الی 3 قوطی کبریت

100 گرم / 439 کالری

خامه

4 قاشق

100 گرم / 350 کالری

وانیل

قدری

100 گرم / 330 کالری

شکر

1 الی 2 قاشق چایخوری

100 گرم / 400 کالری

خلال پسته

برای تزئین

100 گرم / 680 کالری

طرز تهیه سالاد انار برای شب چله :

*. آکابانو : در مرحله اول باید پنیر ها را در آب بگذارید تا شوری آن گرفته شود. حدود 15 تا 30 دقیقه، پنیر را در آب بگذارید تا نمک های آن گرفته شود و اماده استفاده در سالاد انار شود.تا پنیر ها آماده شوند.

*. خامه و پنیر و شکر و وانیل را با هم مخلوط کنید.با میکسر حسابی آن ها را با هم میکس کنید تا یک دست شوند.بعد پرتقال ها را از گوشته پوست جدا کنید.یک ردیف پرتقال بچینید و بعد روی آن کمی انار بریزید.

*. آب پرتقال هم اضافه کنید. بعد یک ردیف از مواد میکس شده بریزید.در مرحله بعد باید باز از مواد ترکیبی و استفاده کنید و در نهایت با پودر پسته و چند تکه پرتقال و دانه های درخشان انار تزیین کنید.

خواص پرتقال :

*. اسانس پرتقال ضد عفونت های میکربی است .پرتقال مقوی معده و ضد گاز معده است .پرتقال ضد سم ، ادرار آور و نرم کننده سینه و ضد استفراغ است .جوشانده برگهای پرتقال برای شست وشوی ورم ها و کاهش درد مفید است.

*. خوردن پرتقال ضد اسپاسم و آرام بخش است .اسانس پرتقال را برای ضد عفونی کردن بکار می برند .پرتقال خون را تمیز می کند .پرتقال گرچه اسیدی است ولی خاصی قلیایی به بدن می دهد و برای کسانیکه گوشت زیاد مصرف می کنند و بدنشان اسیدی شده است مفید است .

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط