با سالاد میگو جلوی پیری پوست را بگیرید - آکابانو

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن سالاد میگو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='میگو' href='http://akairan.com/ashpazi/fish-sea/120801011732.html'>میگو</a>,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='میگو' href='http://akairan.com/ashpazi/fish-sea/120801011732.html'>میگو</a> <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا کاهو,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='میگو' href='http://akairan.com/ashpazi/fish-sea/120801011732.html'>میگو</a> <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا <a style='color:#000' title='سس' href='http://www.akairan.com/ashpazi/sos1/'>سس</a>

سالاد آووکادو و میگو

*. زمستان فصل غذاهای دریایی است. فصل ماهی و میگو و غذاهایی سرشار از سلامت. حالا وقتش است؛ هرچه در تابستان ماهی و میگو نخوردید حالا باید جبران کنید. البته اگر جزو کسانی هستید که برای خوردن آبزیان بهانه های مختلف در آستین دارید.

*. برای تان یک خبر جالب و البته مربوط به زیبایی تان داریم.از همه خواص میگو که بگذریم و از همه کارهایی که با ویتامین و امگا3 در بدن می کند، آیا می دانستید خوردن میگو می تواند با روند پیر شدن سلول های پوست مبارزه کند.

*. متخصصان تغذیه معتقدند میگو رنگدانه ای به نام آستاکسانتین دارد که متعلق به خانواده کاراتنوئیدهاست و تامین کننده رنگ صورتی- قرمز میگو محسوب می شود. آستاکسانتین همچنین با سرطان و بیماری های قلبی- عروقی و دیگر بیماری های مزمن مقابله می کند.

*. بنا به گزارش آکاایران : این رنگدانه به دلیل داشتن خواص آنتی اکسیدانی با پیری سلولی مقابله می کند. اگر می خواهید این آنتی اکسیدان مفید میگو حفظ شود باید آن را بخارپز کنید. سرخ کردن و تفت دادن بیش از حد میگو در روغن تقریبا بیشتر خواص مفید آن را ازبین می برد. مثلا می توانید با میگو یک سالاد خوشمزه درست کنید.

طرز تهیه سالاد میگو :

*. آکاایران : میگو را با کمی سیر و روغن زیتون طعم دار کنید.

*. بعد از یک ساعت بگذارید برای 10دقیقه بخارپز شود.

*. میگو را با کمی کاهو، خیار و گوجه خرد شده مخلوط کنید.

خواص میگو :

سرشار از سلنیوم

*. یکی از مواد معدنی ای که در میگو به میزان بسیار یافت می شود، سلنیوم است. با خوردن 100 گرم میگو، 64 درصد از نیاز روزانه به این ماده مغذی تأمین خواهد شد و از آنجا که سلنیوم خاصیت آنتی اکسیدانی دارد، عادت به خوردن میگو، احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ و انواع سرطان خون مانند «لوسمی» و «لنفوم هوچکین» را کاهش می دهد.

*. افرادی که به دلایل مختلف گوشت قرمز نمی خورند، بیش از دیگران در معرض ابتلا به کم خونی ناشی از فقر آهن قرار دارند و از آنجا که با خوردن 100 گرم میگو، 19 درصد از نیاز به این ماده مغذی تأمین می شود، بهتر است در صورت نخوردن گوشت قرمز، میگو را در برنامه غذایی روزانه شان بگنجانند.

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط