طرز تهیه سالاد پاستا با قارچ و فلفل دلمه ای کبابی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد قارچ و فلفل دلمه ای کبابی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='پاستا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/pasta1/'>پاستا</a> با <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> و فلفل <a style='color:#000' title='دلمه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko-dolme/'>دلمه</a> ای,دستور تهیه 

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='پاستا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/pasta1/'>پاستا</a> با <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> و فلفل <a style='color:#000' title='دلمه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko-dolme/'>دلمه</a> ای,تهیه 

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='پاستا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/pasta1/'>پاستا</a> با <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> و فلفل <a style='color:#000' title='دلمه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko-dolme/'>دلمه</a> ای

روش تهیه سالاد پاستا با قارچ و فلفل دلمه ای

مواد لازم سالاد قارچ و فلفل دلمه ای کبابی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

فلفل دلمه ای قرمز

1 عدد

100 گرم / 15 کالری

فلفل دلمه ای سبز

1 عدد

100 گرم / 15 کالری

فلفل دلمه ای

زرد یا نارنجی 1 عدد

100 گرم / 15 کالری

پاستا حلزونی

1 بسته

100 گرم / 300 کالری

روغن زیتون

2 قاشق

100 گرم / 900 کالری

سرکه بالزامیک

2 قاشق

100 گرم / 22 کالری

گوجه فرنگی

کوچک رنده شده 3 عدد

100 گرم / 15 کالری

ریحان

تازه خرد شده 2 قاشق

100 گرم / 40 کالری

قارچ متوسط

نیم کیلو

100 گرم / 27 کالری

لوبیا سبز پخته

2 لیوان

100 گرم / 24 کالری

کشمش

3/4 لیوان

100 گرم / 272 کالری

پیازچه

خرد شده 4 عدد

100 گرم / 3 کالری

پودر آویشن

1 قاشق چایخوری

100 گرم / 276 کالری

نمک

1 قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

فلفل

1 قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه سالاد قارچ و فلفل دلمه ای کبابی :

*. به نقل از آکابانو : فر را تا دمای 170 درجه سانتی گراد گرم کنید.فلفل های دلمه ای را شسته و درون سینی فر قرار دهید. آنها را کباب کنید. زمانیکه پوست فلفل ها چروکیده و کمی سیاه شد، آنها را بیرون بیاورید و در جایی قرار دهید تا سرد شوند.

*. این بار دم قارچ ها را بگیرید و آنها را در سینی فر قرار دهید و اجازه دهید تا کباب شوند.یک قابلمه آبجوش حاضر کنید و کمی نمک در آن بریزید. پاستا ها را داخل آن بجوشانید و سپس آبکشی کنید. یک کاسه حاضر کنید و پاستا را به همراه گوجه رنده شده.

*. سرکه بالزامیک، روغن زیتون، ریحان و آویشن باهم خوب مخلوط کنید.پوست فلفل های کبابی را بکنید و آنها را به صورت خلالهای باریک و بلند ببرید و به مخلوط پاستا اضافه کنید. قارچهای کبابی را نیز با لوبیا سبز و کشمش و پیازچه به پاستا اضافه کنید. در آخر نمک و فلفل را اضافه کنید و سالاد را سرو کنید.

خواص کشمش :

*. کشمش موجب کاهش استرس می گردد.

*. این میوه خشک باعث عملکرد صحیح رگ های بدن می شود.

*. کشمش برای درمان بی نظمی معده و یبوست مصرف می شود. برای جلوگیری از این ناخوشی ها می توانید، 6-5 عدد کشمش را خیس کنید و بعد از چند ساعت، آب آن را بنوشید.

*. تحقیقات نشان داده است که ورزشکارانی که قبل و در حین ورزش، حدود یک فنجان کشمش مصرف می کنند، بهتر از بقیه سلول های بدن را از آسیب حفظ می کنند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام