سالاد کلم قرمز مخصوص - آکابانو
,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> کلم سفید و <a style='color:#000' title='کشمش' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5977.html'>کشمش</a>, <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> کلم سفید با <a style='color:#000' title='کشمش' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5977.html'>کشمش</a>, <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> کلم سفید و قرمز,انواع <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a>

 

کلم، سرشار از ویتامین C است. این ویتامین هم نوع دیگری از آنتی اکسیدان ها است. به همین دلیل مصرف کلم می تواند نیاز بدن به این ویتامین مهم را تأمین کند. نکته مهم تر این که در بین خانواده کلم ها، کلم قرمز بیش از همه انواع کلم ها، ویتامین C دارد. میزان این ویتامین در کلم قرمز دو برابر کلم سبز است.


مواد لازم :
برای 3 نفر
هویج (متوسط)     2عدد
لبو                        1عدد
پیاز                      1عدد
سیر                     1عدد
نخودفرنگی         1لیوان
سیب زمینی       2عدد
سس مایونز       به میزان لازم
کلم قرمز           1 عدد
کره                    به میزان لازم


طرز تهیه :
ابتدا پیاز را خرد کرده و در مقداری کره سرخ کنید.لبو را پوست کنده و با مقداری آب و کمی شکر بپزید و بعد رنده کنید.سیب زمینی را مربعی درشت خرد کرده و با مقدار کمی کره و نمک آبپز کنید طوری که خیلی له نشود و آب اضافی هم در ظرف باقی نماند.نخودفرنگی را هم با آب و نمک و کمی کره بپزید.کلم قرمز را چهار قسمت کرده (به صورت +)و بعد 10دقیقه داخل آب خیس کنید و بعد از خشک شدن رشته ای خرد کرده یا با غذاساز ریز کنید.سیر و هویج ها را رنده کنید سپس با لبوی پخته رنده شده ، سیب زمینی ، نخود فرنگی و کلم قرمز خرد شده مخلوط کنید و در انتها نیز نمک ، فلفل و سس مایونز را اضافه کنید ، پس از مخلوط کردن سالاد را در ظرف بریزید و سرو کنید.


منبع: soooran.com


منبع : khorak.com

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام