سالاد سیب زمینی و اسفناج با سس سیر - آکابانو
,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a>, <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a>, <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a>,انواع <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a>


سس سیر این سالاد سالم بهش طعم بی نظیری میده. فقط ۷۵ واحد کالری داره و این سالاد سرشار از اسیدفولیکه.برای سرو سالاد، اسفناج و سیب زمینی رو ترکیب کرده و کمی نمک روش بپاشین، سس رو روش ریخته و خوب هم بزنین. و با برگ های شاهی تزیین کنید.

مواد لازم:

 اسفناج خرد شده                      ۱ فنجان
 سیب زمینی پخته خرد شده    ۲ فنجان
نمک                                           برای مزه دار کردن

مواد لازم سس سیر:
 سیر خرد شده      ۱ قاشق غذاخوری
 آبلیمو                    ۱ قاشق چایخوری
 کشک کم چرب      ۲ قاشق غذاخوری
 پودر شیر              ۱ قاشق چاخوری
پودر خردل            1/2 قاشق چایخوری

طرز تهیه:
همه مواد تشکیل دهنده سس رو با هم در یه ظرف مخلوط کرده و تا زمانی که صاف و یکدست بشه هم بزنین. بعدش بذارینش داخل یخچال تا خنک بشه. برای نیم ساعت اسفناج رو در یه ظرف پر از آب سرد قرار بدین. بعد از این زمان آبکشی کرده و داخل یه پارچه در یخچال بذارین تا زمانی که بخواین سروش کنین. سیب زمینی ها رو هم داخل یخچال بذارین. برای سرو سالاد، اسفناج و سیب زمینی رو ترکیب کرده و کمی نمک روش بپاشین، سس رو روش ریخته و خوب هم بزنین. و با برگ های شاهی تزیین کنیدو فورا سرو کنین.


منبع: it-conf.ir


منبع : khorak.com

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط