سالاد سزار Caesar salad - آکابانو
,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a>, فلفل, <a style='color:#000' title='دلمه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko-dolme/'>دلمه</a> ای,انواع <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a>


سالاد سزار(Caesar saladسالاد محبوبی است که اولین بار توسط سرآشپز سزار کاردینی (cesare cardini) که یکی از مهاجران جنگ جهانی اول به ایالت کالیفرنیا و شهر سن دیه گو بود؛ درست شد.سزار کاردینی بعد از چند سال کار در سن دیه گو، به تجوانای مکزیک مهاجرت و در همان جا رستوران خود را برپا کرد. در سال 1924 میلادی برای جشن 4 جولای، سزار این سالاد محبوب را درست می کند. جالب این است که این سالاد، به دلیل کمبود مواد اولیه در رستوران سزار به وجود آمد، مخلوطی از مزه های کاملاً سنتی ایتالیایی که از آن روز تا به حال هر کسی آن را خورده به طرفداران این سالاد پیوسته. پنیر پارمزان، کاهو و روغن زیتون بکر به همراه سس ورسترشایر (Worcestershire) که معمولاً در آمریکا برای سس سالاد استفاده می شود. این سالاد خوشمزه در 20 دقیقه تهیه می شود. قدمت این سالاد به 100 سال پیش برمی گردد.


مواد لازم:
کاهو تازه          1 عدد
نان تست      4-3 عدد
روغن زیتون بکر  150 میلی لیتر
پنیر پارمزان     100گرم
سرکه سفید    1 قاشق غذاخوری
تخم مرغ    1 عدد
سیر       2حبه
آب لیموی تازه     2 قاشق غذاخوری
سس      2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه:
برای درست کردن این سالاد باید قسمت های سالم و تازه کاهو را انتخاب کرده. سپس برگ ها را خوب بشوییم و خشک کنیم.

دور نان های تست را به صورت یک قاب برش می زنیم و کنار می گذاریم (دور نان چون خشک تر است، سس و مواد را خوب به خود جذب نمی کند. به همین دلیل دور نان را جدا می کنیم و از بقیه نان استفاده می کنیم) قسمت های سفید و اسفنجی نان را به ابعاد 1 سانتیمتری برش داده و در تابه نچسب که آغشته به کمی روغن و سیر له شده است با حرارت ملایم، تست می کنیم.

برای آماده سازی سس سالاد ابتدا آب لیمو، تخم مرغ (تخم مرغ را 1 دقیقه آب پز کنید)، سرکه سفید یا سرکه سیب، سس ورسترشایر، نمک و فلفل را مخلوط کرده با هم زن یا غذا ساز خوب مخلوط می کنیم بعد از حدود 5 دقیقه، کم کم شروع به اضافه کردن روغن می کنیم تا حالت مایونز به خود بگیرد و کمی غلیظ شود.

برای سرو این سالاد کافی است برگ های تازه کاهو را خردکرده و در ظرف مناسب ریخته، نان های تست شده و پنیر پارمزان رنده شده را روی آن بریزید و در نهایت سس محبوب (آمریکایی ها و اروپایی ها) را به آن اضافه کنید.در نقاط مختلف دنیا به دلیل کمبود وقت و مسائل مختلف دیگر تغییراتی در این سالاد به وجود آمده است ولی دستور تهیه ای که ذکر شد در واقع اصیل ترین دستور تهیه سالاد سزار است.

با گذشت زمان این  سالاد با مناطق مختلف جغرافیایی تغییراتی کرده. گاهی آن را غنی تر و مزه دار تر می کنند و یا به آن سینه مرغ گریل شده، بیکن (در کشورهای غربی)، ماهی دودی یا میگو (در کشورهای ساحلی) اضافه می کنند.شما می توانید بسته به ذائقه خود افزودنی مناسب را اضافه کرده و سالاد سزار مورد پسند خود را پیدا کنید.


منبع: websavar.ir


منبع : khorak.com

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط