سالاد خارجکی و گوشتی - آکابانو
آکایران :مجله آشپزی مثبت: بعضی اوقات برای شام ترجیح میدهیم یک غذای سبک بخوریم. سالاد یکی از این گزینه هاست، اما برای اینکه بعد از خوردن آن حداقل کمی احساس سیری کنیم از گوشت هم داخل آن استفاده می کنیم.

مواد لازم برای 2 نفر

طرز تهیه:
1.  در یک کاسه مناسب سرکه بالزامیک را با آویشن خرد شده، سس خردل، سیر، نمک و فلفل  و  مقداری روغن زیتون خوب مخلوط کنید تا سس آماده شود. نیمی از سس حاصل را در یک ظرف دیگر بریزید و آن را داخل یخچال قرار دهید. گوشت استیک را خرد کنید، سپس آن را داخل کاسه قرار دهید و  به بقیه سس  آغشته کنید.حالا گوشت را به مدت 4 ساعت داخل یخچال قرار دهید.
بنا به گزارش آکابانو : 2. نیم ساعت قبل از آنکه استیک را سرخ کنید، آن را از یخچال درآورید. تکه های گوشت را داخل تابه یا روی کباب پز کباب کنید. در این میان کاهو، گوجه و پیاز را خوب بشویید. پیاز و گوجه فرنگی را به صورت نوارهای باریک خرد کنید. کاهو را هم خرد کنید. گوجه فرنگی های گیلاسی را هم از وسط نصف کنید.
3. فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید. پیاز و گوجه فرنگی ها را داخل سینی فر بچینید. آنها را آغشته به روغن زیتون کرده و سینی را به مدت 10-5 دقیقه داخل فر قرار دهید و پیاز و گوجه فرنگی ها را کباب کنید، سپس آنها را در ظرفی بریزید تا کاملا خنک شوند.
4. در یک ظرف مناسب کاهو را همراه با پیاز و گوجه فرنگی های کباب شده بریزید. تکه های گوشت را هم روی آنها قرار دهید. حالا بقیه سس را هم روی مواد بریزید و سالاد را سرو کنید.

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط