سالاد مرغ با سس ماست - آکابانوایران

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد مرغ با سس ماست را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> مرغ,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> مرغ و شوید,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> مرغ و <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a>

سالاد مرغ و سبزیجات

مواد لازم سالاد مرغ با سس ماست :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سیب زمینی اسلامبولی پخته شده خرد شده

یک لیوان

100 گرم / 75 کالری

مرغ پخته شده خرد شده

یک لیوان

100 گرم / 200 کالری

ماست سفت

یک لیوان

100 گرم / 155 کالری

روغن زیتون

چهار تا پنج قاشق سوپخوری

100 گرم / 900 کالری

نخود سبز پخته شده

یک لیوان

100 گرم / 92 کالری

خیار متوسط یک اندازه

شش عدد

100 گرم / 15 کالری

طرز تهیه سالاد مرغ با سس ماست :

*. آکابانو : خیارها را شسته و روی آن را یک ورقه برمی داریم و داخل آن را کمی خالی میکنیم روغن زیتون را کم کم داخل ماست می ریزیم و هم می زنیم و نمک و فلفل را اضافه می کنیم مرغ، نخود، سیب زمینی را داخل سس می ریزیم.

*. خوب مخلوط می نماییم داخل خیارها را با این سالاد پر کرده و روی آن را با تربچه هایی که به شکل گل درست کرده ایم تزیین می نماییم می توان خیارها را برش طولی داده و داخل آن را خالی کرده و سپس از مایه سالاد پر نمود.

خواص نخود سبز :

*. با نگاهی به جدول ترکیبات مواد مغذی نخود فرنگی، میزان بالای ویتامین k که ویتامین مهمی در پروسه لخته شدن خون و نیز ساخت استخوان است مشخص می کند که نخود فرنگی منبع خوبی از این ماده مغذی برای حفظ سلامت است. نخود فرنگی به دلیل دارابودن مواد نشاسته ای زیاد، از دیگر سبزی ها انرژی بیشتری دارد. از آنجایی که این ماده غذایی کالری کمی دارد، مصرف آن برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند، مناسب است. نخودفرنگی غنی از فیبرهای غذایی است، به همین دلیل برای کسانی که از یبوست رنج می‏برند، مفید است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام