سالاد تاوزند آیلند یا هزار جزیره - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد تاوزند آیلند یا هزار جزیره را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

سالاد تاوزند آیلند خوشمزه,

سالاد تاوزند آیلند,مواد لازم 

سالاد تاوزند آیلند

درست کردن سالاد تاوزند آیلند

مواد لازم سالاد تاوزند آیلند یا هزار جزیره :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

تخم مرغ

پخته 5 عدد

100 گرم / 147 کالری

پیاز سبز

خرد شده 120 گرم

100 گرم / 36 کالری

خیار شور

100 گرم

100 گرم / 12 کالری

کرفس خرد شده

120 گرم

100 گرم / 7 کالری

روغن زیتون

1 فنجان

100 گرم / 900 کالری

سرکه

0.25 فنجان

100 گرم / 22 کالری

سس مایونز

0.5 فنجان

100 گرم / 691 کالری

سس گوجه فرنگی تند

1 قاشق سوپخوری

100 گرم / 79 کالری

طرز تهیه سالاد تاوزند آیلند یا هزار جزیره :

*. به نقل از آکابانو : تخم مرغ ها پخته شده سفت باشند , یا از خامه یا سس مایونز استفاده شود.سبزیجات را تهیه کرده تا حد ممکن ریز خرد می کنیم ( نکته حساس برای تهیه این سس اینست که باید تمام موارد آن را در تهایت ریزی خرد شود بطوریکه بهیچوجه شناخته نشود ).

*. خیار شور را نیز خیلی ریز خرد می نمائیم , زرده تخم مرغ را از سفیده جدا میکنیم زرده را از رنده رد می کنیم و در سرکه حل می نمائیم سس تند و روغن زیتون را در ان می ریزیم , سفیده تخم مرغ را هم از رنده ریز رد میکنیم.

*. با سبزی خرد شده و خامه و سس مایونز داخل هم می کنیم تمام مواد را مخلوط می نمائیم این سس یکی از بهترین و خوشمزه ترین سس هاست و بمصرف انواع سالادهای سبزی میرسد .در صورت رعایت مقادیر مواد اولیه این سالاد برای 4 تا 6 نفر کافیست.

خواص تخم مرغ :

*. تخم مرغ منبع بسیارغنی پروتئین است. ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع پروتئینی مثل لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است. پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسیدآمینه های ضروری برای سلامتی بدن می باشد.

*. بنابراین مصرف تخم مرغ با سایر موادغذایی که از نظر پروتئینی فقیر هستند مانند نان ، برنج و غلات، باعث تکمیل ارزش پروتئینی غذا می شود.12.5 درصد وزن تخم مرغ را پروتئین تشکیل می دهد و هم در زرده و هم در سفیده وجود دارد. ولی بیشتر در سفیده تخم مرغ و به نام آلبومین وجود دارد.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام