سالاد مارچوبه


http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/2014425418680a.jpgمواد لازم سالاد مارچوبه :


مارچوبه

120 گرم

100 گرم / 20 کالری

لوبیا سبز تازه

250 گرم

100 گرم / 30 کالری

آرتیشوک

120 گرم

نامشخص

تخم مرغ پخته

3 عدد

100 گرم / 147 کالری

کاهو

120 گرم

100 گرم / 17 کالری

سس مایونز

0.5 فنجان

100 گرم / 691 کالری

روغن زیتون

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 900 کالری

آب لیموترش

0.25 فنجان

100 گرم / 42 کالری

سرکه

0.25 فنجان

100 گرم / 22 کالری

فلفل

قدری

100 گرم / 0 کالری

نمک

قدری

100 گرم / 0 کالریروش تهیه سالاد مارچوبه :


*. از مارچوبه یا یک قوطی متوسط کنسرو مارچوبه استفاده شود , از آتیشو یا یک قوطی متوسط کنسرو قارچ استفاده شود , تخم مرغ پخته سفت شده باشد , مغز کاهو استفاده شود , از سرکه یا آب لیمو استفاده شود .مارچوبه یک نوع سبزی است که ساقه های سپید و نرم دارد , چون نوع خوب آن در ایران کمتر یافت میشود ممکن است از کنسرو آن استفاده نمودظرفی را آب میکنیم و میگذاریم جوش بیاید , بعد کمی نمک میریزیم و ترتیشو ها را در ظرف میگذاریم تا پخته شود ( هر وقت برگ ارتیشو به آسانی جدا شد پخته شده است ).


*. آرتیشو ها را پس از پختن در صافی میریزیم و برگهای آرتیشو را میکنیم , و تیغهای ریز و نازک روی آرتیشو را با کارد جدا میکنیم , ته آرتیشو را کوچک خرد میکنیم لوبیای سبز را بصورت خلال یا چهارگوش خرد میکنیم و در آب نمک و کمی جوش شیرین می پزیم و در صافی می ریزیم تا اب آن برود بعد مارچوبه را جداگانه در آب و نمک می پزیم ( بدیهی است در صورتیکه کنسرو مصرف کنیم احتیاج به پختن ندارد ) سرهای مارچوبه را که معمولا قسمت نرم و لطیف مارچوبه است جدا میکنیم و بقیه را بطول 2 سانتیمتر خرد میکنیم.


*. سس مایونز را با سرکه و روغن زیتون و کمی نمک و فلفل مخلوط می نمائیم و آرتیشو و لوبیا و ماچوبه را داخل سس میریزیم و بهم می زنیم تا تمام مواد مخلوط شود , تخم مرغهای سفت را داخل سالاد رنده میکنیم و سالاد را در دیس می ریزیم دور سالاد را حلقه های گوجه فرنگی می چینیم و روی حلقه های گوجه فرنگی را با سرهای مارچوبه و حلقه تخم مرغ سفت و لیمو ترش تزیین می کنیم در صورت مصرف کنسرو قارچ آنرا از آب خارج کرده خرد مینمائیم و بجای آرتیشو داخل سالاد می ریزیم .در صورت رعایت مقادیر مواد اولیه این سالاد برای 4 تا 6 نفر کافیستخواص مارچوبه :


*. مارچوبه را می توان بصورت مختلف مصرف کرد . باید مارچوبه را با کمی آب و حرارات کم در ظرف های ضد زنگ پخت و تقریبا نیمه خام آنرا برداشت . آب مارچوبه را دور نریزید و از آن برای سوپ استفاده کنید زیرا دارای ویتامین و املاح می باشد . وقتیکه مارچوبه می خرید دقت کنید تازه باشد.اختصاصی آکابانو


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام