سالاد کلم و هویج

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد کلم و هویج را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> کلم و هویج,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> کلم و هویج <a style='color:#000' title='کشمش' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5977.html'>کشمش</a>,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> کلم و هویج با سس

تزیین سالاد کلم و هویج

مواد لازم سالاد کلم و هویج :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کلم پیچ سفید

1عدد کوج

100 گرم / 27 کالری

هویج خام

1 کیلو

100 گرم / 30 کالری

سس مایونز

به میزان لازم

100 گرم / 691 کالری

آب لیمو

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 26 کالری

سرکه

3 قاشق غذا خوری

100 گرم / 22 کالری

نمک و فلفل سیاه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

کیوی پوس کنده

2 عدد جهت تزیین

100 گرم / 49 کالری

طرز تهیه سالاد کلم و هویج :

*. به نقل از آکابانو : کلم را با کارد تیز بصورت رشته های خیلی باریک بریده و در ظر فی مریزیم . سپس هویج ها را پوست گرفته و آنها را با رنده درشت رنده کرده و به ظرف کلم اضافه مینماییم.سپس مایونز , آب لیمو , سرکه , نمک و فلفل سیاه را به مواد اضافه کرده و خوب مخلوط مینماییم.

*. در این مرحله میتوان بدلخواه مقدار مواد افزودنی را کم و یا زیاد نمود . فقط بخاطر داشته باشید که مقدار هویج و کلم پس از خرد شدن و مخلوط کردن به یک اندازه باشد که طعم سالاد شما بصور یکنواخت باشد و طعم هویج و یا کلم بتنهای زیاد نباشد.

*. این سالاد را پس از آماده کردن در ظرف گرد متناسب با مقدار سالاد ریخته و آنرا با حلقه های کیوی تزیین نمایید.این سالاد بسیار خوشرنگ و با طعمی متفاوت میتواند در مهمانیها همراه با دیگر سالادها سفره شما را زیباتر نماید.

خواص هویج :

هویج دوست همیشگی چشم ها

*. کاهش قدرت بینایی، اشک ریزی چشم ها، مشکل دید و غیره. با گذشت زمان چشم ها ضعیف تر شده و گاهی دچار بیماری های داخلی می شوند. خوشبختانه هویج دوست سلامت چشم هاست. این سبزی نارنجی حاوی لوتئین همان آنتی اکسیدان قوی می باشد که قادر است از شبکیه ی چشم ها مراقبت کرده و از مشکل دژنراسیون ماکولای مربوط به پیری پیشگیری می کند.

برای تقویت دید روزانه

*. روزانه 300 میلی گرم عصاره ی هویج را با عصاره ی مورد صحرایی مخلوط کرده و میل کنید.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال