روش درست کردن سالاد طالبی و کیوی - آکابانو
,درست کردن سالاد طالبی و کیوی,طرز تهیه سالاد طالبی و کیوی,دستور تهیه سالاد طالبی و کیوی,[categoriy]

آکابانو: روش درست کردن سالاد طالبی و کیوی

آکابانو: روش درست کردن سالاد طالبی و کیوی

یک سالاد میوه نیرو بخش که معمولا بعد از یک وعده غذای سنگین سرو می شود. استفاده از گرمک به جای طالبی نیز در این سالاد طالبی و کیوی می تواند دلچسب باشد.

,درست کردن سالاد طالبی و کیوی,طرز تهیه سالاد طالبی و کیوی,دستور تهیه سالاد طالبی و کیوی,[categoriy]

مواد لازم:

به گزارش آکابانو: طالبی کوچک : ۱/۲
کیوی : ۲ عدد
انگور سفید بی دانه : ۱۲۵ گرم
پاپایا , دو نیم شده : ۱ عدد
آب پرتقال : ۳ قاشق غذاخوری
نعناع خرد شده : ۱ قاشق غذاخوری
برگ ریز نعناع ترش جهت تزیین : مقداری
انگور ترش فرنگی جهت تزیین : مقداری

طرز تهیه سالاد طالبی و کیوی

طرز تهیه:

۱. تخم های طالبی را بیرون آورده و دور بریزید , آن را به ۴ قسمت تقسیم نمایید . هر برش را پوست نموده و به شکل مکعبی خرد نمایید و داخل یک کاسه بریزید.

۲. کیوی را پوست نمایید و آن را به حلقه های نازک برش بزنید . سپس آن را همراه حبه های انگور سفید به مواد کاسه اضافه نمایید.

۳. هسته های پاپایا را درآورید و آن را پوست نموده , گوشت میوه را به شکل اریب و کلفت خرد نمایید و به میوه های داخل کاسه بیافزایید.

۴. آب پرتقال را با نعناع خرد شده مخلوط نمایید و روی میوه ها بریزید . بگذارید سالاد حدود یک ساعت کنار بماند . در این فاصله , چندبار آن را هم بزنید.

۵. تکه های میوه را با قاشق بین ظروف شیشه ای نیمه گود تقسیم نمایید و آب میوه سالاد را مانند سس , روی آن ها بریزید . سپس با استفاده از برگ نعناع یا انگور فرنگی هر ظرف را تزیین نمایید.

توصیه سرآشپز جهت تهیه سالاد طالبی و کیوی:

بادرنجبویه از تیره گیاهانی می باشد که عطر لیمو دارند . گیاهانی با برگ های سوزنی کرک دار که به نام نوعی لیمو معروف هستند . از گیاه شاهپسند هم می توان به جای آن استفاده نمود . این گیاه که دارای برگ های بلند باریک است نیز طعمی شبیه طعم لیمو دارد .

برترینها

لايک انتشار در تلگرام