سالاد میموسا (MIMOSA SALAD ) - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد میموسا را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

روش تهیه 

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> میموسا,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> میموسا خوشمزه,

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> میموسا

درست کردن سالاد میموسا

مواد لازم سالاد میموسا :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کنسرو ماهی تن

۱ عدد

100 گرم / 315 کالری

برنج

۱ پیمانه

100 گرم / 360 کالری

هویج

3 عدد

100 گرم / 30 کالری

پیازچه ، جعفری،شوید یا فلفل سبز

یکی از این سبزیجات یاهر کدام که در دسترس بود

نامشخص

پلوی زعفرانی یا زرده تخم مرغ یا فلفل زرد یا ذرت پخته

روی سالاد بایستی زرد رنگ باشد

نامشخص

سس مایونز یا ماست سفت

به مقدار لازم

نامشخص

طرز تهیه سالاد میموسا :

*. برنج را با روش کته طبخ کنید. کنسرو ماهی تن را در آب به مدت 20 دقیقه بجوشانید و سپس باز کرده و روغن را جدا و دور بریزید.

قالب مورد نظرتان را چرب کرده و به ترتیب :

*. به نقل از آکابانو : هویج رنده شده را ( خام یا پخته فرقی نمیکند ) یک لایه در کف قالب با ضخامتی یکنواخت بریزید وروی آن سس مایونز به میزان دلخواه بریزید. یک لایه از ماهی ت را روی هویج ریخته و دوباره روی آن را سس بریزید.

*. لایه بعدی را با پیازچه یا جعفری یا... پر کنیدو با پشت قاشق به لایه ها فشار داده تا سفت و فشرده شود ودوباره سس بریزید.لایه آخر را کته بریزید و ما بین و روی آن رابایک لایه سس پر کنید. روی سالاد را با سلوفون بپوشانید وسالاد را به مدت چند ساعت در یخچال بگذارید.

*. سالاد را برای سرو در ظرف مورد نظرتان وارونه کنید.اطراف و روی سالاد را سس زده و با برنج زعفرانی یا ذرت پخته شده یا زرده تخم مرغ رنده شده به رنگ زرد در آورده و اطراف را با شوید یا هر سبزی که مورد نظرتان است به رنگ سبز در آورید.

*. به این ترتیب سالاد شبیه به گل ابریشم می شود.دوستانی که سس مایونز مصرف نمی کنند مثل من از ماست چکیده به تنهایی و یامخلوطی از ماست چکیده و سس استفاده کنند.در این سالاد می توان به جای برنج از سیب زمینی و به جای ماهی تن از مرغ یا کالباس و غیره استفاده کرد.

خواص هویج :

*. هویج منبع غنی بتاکاروتن می باشد. بتا کاروتن مسئول رنگ نارنجی هویج است. هرچه بتا کاروتن زیاد تر باشد، هویج نارنجی تر می شود.بتا کاروتن پیش ساز ویتامین A است، یعنی در بدن تبدیل به ویتامین A می شود.

*. ویتامین A برای تقویت سیستم ایمنی، محافظت از پوست، ریه، لوله گوارشی و همچنین در رشد سلول ها و تولید مثل حائز اهمیت است.بتا کاروتن، یک آنتی اکسیدان است و بیماری های ناشی از پیری را کاهش می دهد.

*. منابع غنی این ویتامین عبارتند از: جگر، روغن جگر ماهی، شیر و لبنیات، کره و تخم مرغ. علاوه بر منابع فوق، ویتامین A در سبزیجات سبز و زرد رنگ نیز یافت می شود، از قبیل: سیب زمینی، اسفناج، هویج، کدو و خردل.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال