سالاد ماش - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد ماش را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> ماش,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='جوانه' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/201401302156.html'>جوانه</a> ماش,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='جوانه' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/201401302156.html'>جوانه</a> ماش و انار

سالاد ماش خوشمزه

مواد لازم سالاد ماش برای 4 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ماش

یک پیمانه (215 گرم)

100 گرم / 105 کالری

پیازچه خرد شده

یک پیمانه

100 گرم / 3 کالری

نعنای خرد شده تازه

نصف پیمانه

100 گرم / 43 کالری

روغن زیتون

نصف پیمانه

100 گرم / 900 کالری

سرکه سیب

سه قاشق سوپ خوری

100 گرم / 22 کالری

نمک

نصف قاشق چای خوری

100 گرم / 0 کالری

تخم مرغ پخته

2 عدد برای تزیین

100 گرم / 147 کالری

زیتون سیاه

16 عدد برای تزیین (هسته های آن جدا شود)

100 گرم / 200 کالری

روش تهیه سالاد ماش :

*. به نقل از آکابانو : ماش ها را ابتدا از شب قبل خیس کرده و درون آبکش بریزید.آب را درون قابلمه ای بزرگ جوش آورده و ماش ها را به آن اضافه کنید و بگذارید خوب بپزند.

*. ماش ها را درون آبکش ریخته و آن ها را زیر آب سرد بشویید.پس از این که ماش ها خوب آبگیری شدند آن ها را درون کاسه ای بزرگ بریزید.

*. پیازچه، نعنا، روغن زیتون، سرکه و نمک را به ظرف ماش ها اضافه کرده و خوب آن ها را با هم مخلوط کنید.آن ها را درون چند ظرف کوچک تر ریخته و روی آن ها را با تخم مرغ پخته، زیتون سیاه، و نعنای تازه تزیین کنید.

خواص ماش :

کلسترول

*. اگر میزان کلسترول خونتان بالا است استفاده از ماش را به شما توصیه می کنیم. دانه های ماش دارای کلسترول پایین و مقدار زیادی فیبر رژیمی محلول هستند.فیبر رژیمی به آن دسته از مواد غذایی اطلاق می شود که قابل هضم نیستند. فیبرهای رژیمی دو گونه هستند :

*. محلول و غیرمحلول. فیبر غیرمحلول به تعادل و تنظیم حرکات روده می پردازد ولی کار زیادی برای کاهش فشارخون انجام نمی دهد. فیبر محلول وقتی با آب موجود در سیستم هاضمه مخلوط شود ماده ژل مانندی را تشکیل می دهد که به نوبه خود به بهبود عملکرد اعضای بدن می پردازد.

*. غذاهای سرشار از فیبر رژیمی محلول، به کاهش کلسترول بد خون (LDL) کمک می کنند و این کار را با تشویق به تولید گیرنده های LDL که مسئول بیرون راندن کلسترول بد اضافی از جریان خون هستند، انجام می دهند.مصرف روزانه 10 تا 25 گرم فیبر محلول برای کاهش کلسترول بد نیز توصیه می شود. هر پیمانه ماش حاوی 1/9 گرم فیبر رژیمی تام است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام