سالاد پاستا با بره - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن طرز تهیه سالاد پاستا با بره را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

سالاد پاستا با بره,دستور تهیه 

سالاد پاستا با بره,تهیه 

سالاد پاستا با بره

آموزش سالاد پاستا با بره,

مدت آماده سازی : 20 دقیقه

مدت سرد کردن : 2 ساعت

مواد لازم طرز تهیه سالاد پاستا با بره برای 6 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پاستای با مدل رشته ای

150 گرم

100 گرم / 300 کالری

روغن زیتون

1 قاشق غذا خوری

100 گرم / 900 کالری

پوست لیمو ترش

1 قاشق چای خوری

100 گرم / 9 کالری

سس پستو

1 نسخه

نامشخص

دنده بره

12 عدد

100 گرم / 165 کالری

نعناع

1 فنجان

100 گرم / 43 کالری

طرز تهیه طرز تهیه سالاد پاستا با بره :

*. به نقل از آکابانو : پاستا را بپزید، سپس آب بکشید و بگذارید تا خنک شود. آنرا به کاسه انتقال دهید با لیمو ترش و روغن زیتون مخلوط کنید. آنرا به اندازه 2 ساعت در یخچال خنک کنید.

*. در ضمن نمک و فلفل به بره بزنید.برای کباب کردن آنرا در فر با درجه 145 درجه فارنهایت قرار دهید.پاستا را با دنده های بره در ظرف مورد نظر قرار دهید و سس پستو آماده شده را روی آن بریزید.

طرز تهیه سس پستو :

*. در یک مخلوط کن یا غذا ساز 2/1 فنجان نعنا، 2/1 فنجان ریحان، 4/1 فنجان روغن زیتون، 1 قاشق غذاخوری آب لیمو ترش، 2 عدد سیر چرخ کرده، 6/1 قاشق چای خوری فلفل قرمز بریزید و مخلوط کنید، در آخر به آن نمک و فلفل سیاه هم اضافه کنید.

خواص لیمو ترش :

*. مصرف لیمو ترش در اسهال و استفراغ لیمو ترش مانع اسهال و استفراغ می شود.

*. کسانی که در اثر اسهال آب بدنشان کم شده است از شربت آبلیمو استفاده کنند. همراه فالوده (کرمانی) نشاسته بهتر است. آب لیمو بهترین ضد عفونی کننده دستگاه هاضمه است اگر چنانچه حالت تهوع داشتید کمی آب لیمو بخورید خوب می شوید. آب لیمو به مقدار زیاد باسیلهای تبی تیفوئید (حصبه) و اسهال خونی را کشته و نابود می کند اگر آب آشامیدنی شما مشکوک است چند قطره در آن لیموترش بچکانید به این وسیله آب آشامیدنی شما پاک می شود ( در آلمان نیز آب را بدین صورت قابل آشامیدن می نمایند).

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام