سالاد پاستا و نخود فرنگی با سس پستو

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='پاستا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/pasta1/'>پاستا</a>,<a style='color:#000' title='سالاد ماکارونی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/6248.html'>سالاد ماکارونی</a>,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> کامل

سالاد پاستا و نخود فرنگی با سس پستو

زمان آماده سازی : 20 دقیقه

زمان پخت : 10 دقیقه

مواد لازم برای 6 – 8 نفر

نخود فرنگی

1 و نیم فنجان

برگ ریحان

2 فنجان

برنگ نعنا

1 فنجان

گردوی تست شده

یک سوم فنجان

پنیر پارمزان رنده شده

یک سوم فنجان

سیر خرد شده

3 حبه

روغن زیتون

نصف فنجان

پاستای پاپیونی

450 گرم

گوجه گیلاسی نصف شده

20 عدد

مینی توپ های موزارلا نصف شده

12 عدد

طرز تهیه :

در این مقاله از آکابانو شما را با طرز تهیه سالاد پاستا و نخود فرنگی با سس پستو آشنا میکنیم .

1 فنجان نخود فرنگی را با برگ نعنا و برگ ریحان و گردوی تست شده و پنیر پارمزان و سیر و یک چهارم ق چ نمک و یک هشتم ق چ فلفل در غذاساز ریخته و کاملا میکس کنید . حین کار روغن زیتون را کم کم به صورت نواری باریک اضافه کنید تا زمانی که سس غلیظ و یکدست شود . مزه ی سس را بچشید و متناسب با ذائقه خودتان نمک و فلفل اضافه کنید و کناری بگذارید .

پاستا را مطابق دستور پشت بسته بپزید و آبکشی کنید و به یک کاسه بزرگ منتقل نموده تا داغ است سس پستو را به آن اضافه کرده هم بزنید تا کاملا به سس آغشته شود . نصف فنجان باقیمانده نخود فرنگی را هم با سالاد مخلو طک نید . گوجه ای گیلاسی و پنیر موزارلا را هم با سالاد مخلوط نموده و روی سالاد در صورت تمایل کمی دیگر پنیر پارمزان بپاشید . این سالاد را میتوانید به صورت داغ ، هم دما با اتاق یا سرد سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام