سالاد کوینولا با پنیر بز

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد کوینولا با پنیر بز را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

دستور تهیه 

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> کوینولا با <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a> بز,تهیه 

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> کوینولا با <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a> بز,روش تهیه 

<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> کوینولا با <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a> بز

سالاد کوینولا با پنیر بز

مواد لازم سالاد کوینولا با پنیر بز برای 4-6 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کوینولا نپخته

نصف فنجان

نامشخص

پنیر بز

100 گرم

نامشخص

پودر سوخاری

نصف فنجان

100 گرم / 0 کالری

روغن زیتون

ق غ

100 گرم / 900 کالری

سبزیهای برگدار برای سالاد به دلخواه

و نیم فنجان

نامشخص

بادام پرک

یک چهارم فنجان

100 گرم / 612 کالری

آلبالو خشک

یک سوم فنجان

100 گرم / 60 کالری

سس سالاد :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آب لیمو

3 ق غ

100 گرم / 26 کالری

خردل دیژون

1 ق چ

100 گرم / 80 کالری

موسیر خرد شده

1 ق غ

100 گرم / 70 کالری

نمک

یک چهارم ق چ

100 گرم / 0 کالری

فلفل سیاه

یک هشتم ق چ

100 گرم / 0 کالری

روغن زیتون

یک چهارم فنجان

100 گرم / 900 کالری

*. کوینولا یا بذر گنه گنه یک دانه کوچک لوبیا شکل به رنگ عاج است که عطری ملایم و طعمی شیرین دارد . از برنج سبکتر است ولی میتوان به عنوان جایگزین برنج از آن استفاده نمود و معمولا برای غلیظ کردن سوپ میتوان به آن اضافه کرد.

طرز تهیه برای سالاد کوینولا با پنیر بز :

*. به نقل از آکابانو : فر را با دمای 190 درجه سانتیگراد روشن کنید.کوینولا را بشویید تا آبش صاف و زلال شود و با 1 فنجان آب حدود 12 دقیقه روی حرارت بگذارید تا بجوشد و نرم شود. سپس آبکشی کرده و کناری بگذارید.

*. پنیر بز را به صورت هشت تکه گرد برش بزنید.پودر سوخاری را در رغن زیتون روی حرارت متوسط کمی تفت دهید تا طلایی رنگ شود. زمانی که پودر سوخاری سرد شد با فشار دور تا دور پنیر ها را از پودر بپوشانید و سپس پنیر را به مدت 4- 6 دقیقه در فر بگذارید تا نرم شود.

*. تمام مواد سس را با هم ترکیب نموده و به اندازه ی دلخواه نمک و فلفل اضافه کنید.کوینولا ، سبزی ، بادام و آلبالوی خشک که از قبل در آب خیسانده اید را با هم ترکیبن نموده سس را روی سالاد بریزید و پنیرها را روی ظرف بچینید و سرو نمایید.

خواص خردل :

*. همان طور که گفته شد، خردل از هزاران سال پیش به عنوان یک گیاه دارویی مورد استفاده قرار می گرفت و رومیان عقیده داشتند که قرار دادن مقداری دانه خردل روی دندان، می تواند درد آن را به صورت موقت تسکین دهد.به علاوه، چون طبع خردل گرم است می توان از آن برای تسکین درد های قاعدگی و دل درد استفاده کرد.مصرف خردل می تواند برای جلوگیری از سوءهاضمه و نفخ هم مفید باشد. می توان گفت که مزایای سس خردل هم با کمی تخفیف، تقریبا شبیه خودش است به شرطی که از سُس های خردل رژیمی با کمترین میزان افزودنی استفاده کنید.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام