سالاد میوه های زمستانی - آکابانوایران

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سالاد میوه های زمستانی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سالاد میوه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/saladmiveh.html'>سالاد میوه</a>,<a style='color:#000' title='سالاد میوه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/saladmiveh.html'>سالاد میوه</a> زمستانی,<a style='color:#000' title='سالاد میوه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/saladmiveh.html'>سالاد میوه</a> با ژله

سالاد میوه های تابستانی

مواد لازم سالاد میوه های زمستانی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

مغز پرتقال

یک فنجان

100 گرم / 37 کالری

انگورهسته گرفته

یک فنجان

100 گرم / 80 کالری

مغز نارنگی

یک فنجان

100 گرم / 35 کالری

سیب پوست گرفته ورقه ورقه شده

یک فنجان

100 گرم / نامشخص کالری

موز حلقه حلقه شده

یک فنجان

100 گرم / 95 کالری

کیوی پوست گرفته شده

2 عدد

100 گرم / 49 کالری

خامه آماده شده

یک فنجان

100 گرم / 43 کالری

آبلیمو

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 5 کالری

طرز تهیه سالاد میوه های زمستانی :

آکابانو : آبلیمو را در ظرف سالاد می ریزیم. سیب ورقه شده را با آن مخلوط می کنیم و سپس به جز کیوی بقیه میوه ها را اضافه کرده و میوه ها را با آرامی مخلوط می کنیم.

بعد خامه را در قیف با ماسوره کنگره دار روی سالاد به صورت شکوفه قرار می دهیم و سپس کیوی ها را چهار قاچ کرده، روی سالاد را با آن تزئین می کنیم.

نکات تغذیه ای :

این سالاد سرشار از ویتامینC وA ، املاح و فیبر است. پرتقال و کیوی منبع غنی ویتامین C می باشند.مقدار ویتامینC یک لیوان آب پرتقال دو برابر مقدار نیاز روزانه است.

خواص کیوی :

کیوی منبعی غنی و سرشار از ویتامین ث است و مقدار ویتامین ث آن از پرتقال نیز بیشتر است. همچنین دانه های سیاه آن حاوی ویتامین D است. کیوی همچنین دارای ویتامین A، ای ویتامین های ب۱، ب۲، ب۳ فولیک اسید و سایر ویتامین های گروه ب است. کیوی از میوه های بسیار کم کالری است. در ۱۰۰گرم کیوی ۶۱ کالری وجود دارد و از جهت میزان کالری همردیف زردآلو و نارنگی است. در ۱۰۰ گرم کیوی ۳۳۱ میلی گرم پتاسیم، ۲۶ میلی گرم کلسیم و۴۰ میلی گرم فسفر وجود دارد. مقدار پتاسیم آن از موز کمتر است، اما در مقابل از میزان منیزیم بسیار بالایی برخوردار است همچنین دارای مس، آهن و فسفر است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

عکسهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال