سس پِستو ریحان، یک سبز خوش عطر - آکابانو
برترین ها: سس پستو (Pesto) یک سس سبز خوش عطر و خوشمزه است که با ریحان و سیر و روغن زیتون درست می‌شود و در غذاهایی همانند پاستا، سیب‌زمینی پخته شده یا کراکر و نان‌های برشته طعم عالی ایجاد می کند. در دستور پخت اصلی پستو که کاملا ایتالیایی است، پنیر پارمسان و دانه کاج استفاده می‌شود. اما می توانید به جای پارمسان از پنیر رومانو و به جای دانه کاج از گردو استفاده کنید.

,سس پِستو ریحان, یک سبز خوش عطر سس پِستو,سس پِستو ریحان,<a style='color:#000' title='سفره آرایی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/sofreharaii1/'>سفره آرایی</a> و <a style='color:#000' title='میوه آرایی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/sofreharaii1/'>میوه آرایی</a>


ریحان عطر فوق‌العاده عالی دارد و در ترکیب با سیر، بسیار بهتر و اشتهابرانگیزتر هم می‌شود.

سس پستو را می‌توانید فریز کنید. اگر قصد دارید این کار را انجام دهید، پنیر را از مواد لازم حذف کنید. کف قالب های یخ، کیسه پلاستیکی بگذارید و پستو را درون آنها را بریزید و سپس داخل کیسه پلاستیکی قرار دهید و در فریزر بگذارید. هربار که می‌خواهید از آن استفاده کنید، پس از باز شدن یخ مکعب ها، پنیر پارمسان یا رومانو را اضافه و روی غذای موردنظر سرو کنید.

زمان تهیه: 15 دقیقه
مقدار: یک پیمانه

مواد لازم

  • دو پیمانه برگ‌های تازه ریحان
  • نصف پیمانه پنیر رومانو یا پارمسان رنده شده
  • نصف پیمانه روغن زیتون خالص
  • 1/3 پیمانه دانه کاج (یا گردو)
  • 3 حبه سیر رنده شده
  • نمک و فلفل سیاه

طرز تهیه

1. ریحان و دانه کاج (گردو) را در غذاساز با یکدیگر مخلوط کنید و هم بزنید. سپس سیر و پارمسان را اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شوند.
2. به تدریج روغن زیتون را اضافه کنید و هم بزنید. نمک و فلفل سیاه را بیفزایید.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام