هورن پیراشکی نروژی

این غذا نامش نیز نروژی است و مردم این کشور آن را در مقادیر زیاد درست کرده و بعد از سرد شدن در فریزر نگهداری می‌کنند و در سایر زمان‌ها استفاده می‌کنند.

<aپیراشکی align=left src="http://cdn.akairan.com/akairan/aka/aka-app2/ashpazi/201210122350.jpg">

این غذا گزینه‌ای مناسب برای غذا در پیک‌نیک و حتی سرکار است.

مـواد لازم (برای 7 نفر)

تکه‌های سینه مرغ پخته شده 300 گرم

آرد 600 گرم

شیر 2 لیوان

تخم‌مرغ 1 عدد

روغن کنجد75 گرم

شکر 1 قاشق غذاخوری

پنیر پیتزا 100 گرم

خمیر ترش 50 گرم

نمک1 قاشق چای‌خوری

طـرز تـهـیـه

برای تهیه هورن ابتدا باید خمیر آن را آماده کنید. برای شروع، شیر و روغن را کمی گرم کنید و مخلوط‌شان را در همزن بریزید سپس خمیر ترش، شکر و نمک را به آن‌ها اضافه کنید. یادتان باشد که شکر را برای پف کردن بیشتر خمیر به آن اضافه می‌کنید و در واقع، شکر وسیله‌ای کمکی برای خمیر ترش است.

سپس آرد را در این مخلوط بریزید. البته خمیرتان نباید زیاد سفت یا شل شود.

وقتی تمامی مواد تشکیل‌دهنده خمیر با هم مخلوط شدند آن را با پارچه‌ای بپوشانید و بگذارید حدود یک ساعت در دمای 38 درجه سانتی‌گراد بماند.

بعد از یک ساعت خمیرتان 2 برابر می‌شود و وقتی این مدت زمان گذشت آن را روی یک سطح صاف قرار داده و به 3 قسمت مساوی تقسیم کنید. این 3 قسمت را هم برای 15 دقیقه دیگر با پارچه بپوشانید.

برای داخل هورن‌ها نیز تکه‌های مرغ پخته، تخم‌مرغ و پنیر پیتزا را با هم مخلوط کنید. حالا هر کدام از این گلوله‌ها را با وردنه پهن کنید و به شکل مثلثی آن‌ها را برش دهید و از مخلوط یادشده در داخل هر کدام از این خمیرها بریزید.

اگر دوست داشتید می‌توانید سس خردل هم به این مخلوط اضافه کنید. در نهایت وقتی آن‌ها را پیچیدید داخل فر بگذارید و با دمای 200 درجه سانتی‌گراد به مدت 15 دقیقه اجازه دهید تا کاملاً طلایی شوند.

این غذا تقریباً دارای 3000 کیلوکالری انرژی است. در صورتی که از این مواد 30 عدد هورن به دست آید هر کدام 100 کیلوکالری انرژی خواهد داشت.

منبع:تبیان

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام