ساندویچ با نان خونگی - آکابانو


http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/20155251262780a.jpgمواد جهت نان :آرد

٢ لیوان

100 گرم / 360 کالری

بکینگ پودر

نصف قاشق غ

نامشخص

نمک

١ قاشق غ

100 گرم / 0 کالری

آب

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالریمواد داخل ساندویچ :سینه مرغ

1عدد خرد شده

100 گرم / 200 کالری

فلفل سیاه،فلفل قرمز،ادویه،نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

پیاز خلال شده

یک عدد

100 گرم / 36 کالری

فلفل دلمه ای به رنگهای مختلف

از هرکدام یک عدد

100 گرم / 15 کالری

پنیر موزاریلا

به مقدار لازم

100 گرم / 289 کالریطرز تهیه ساندویچ با نان خونگی :


*. مواد خمیر رو با هم مخلوط کرده و ورز بدید تا زمانی که دیدید به دست نچسبه، آب رو به اندازه لازم به تدریج اضافه کنید تا زمانی که حس کردید کافیه، بعد بذارید نیم ساعت بمونه تا ور بیاد، بعد از اون دوباره اونو شانه بگیرید و باز بذارید نیم ساعت بمونه تا باز بشه؛و بعد از نیم ساعت شانه ها رو با وردنه پهنش کنید و روی اونو با فرچه روغن بمالید؛و توی ماهی تابه رو که از قبل گرم شده سرخش کنید، یه طرفش که به اصطلاح گُل زد و نقطه نقطه سرخ شد برش گردونید و طرف دوم رو هم سرخ کنید مواد ساندویچ رو به دلخواه میتونید حذف یا اضافه کنید!


*. پیاز رو تویی روغن سرخ کرده و مرغ و فلفل و ادویه رو هم اضاه کنید،و با قاشق هم بزنید تا توی آبی که مرغ میندازه پخته شه و آبش تبخیر بشه و فلفل دلمه ای هارو بهشون اضافه کنید و چند تا تفت که خورد کافیه،و مواد رو بذارید لای نون ، و پنیر رو هم همین طور؛و بپیچونیدش و توی یه سینی مخصوص فر بچینیدشون و به مدت ۵ دقیقه بذارید توی فر، فقط برای اینکه پنیر ها ذوب بشن.


خواص فلفل دلمه ای :


*. همچنین فلفل دلمه ای حاوی ویتامین ب 6 و فولیک اسید است که در گرفتگی رگ ها و بیماری قلبی در افراد دیابتی تاثیر می گذارد.هر دوی این ویتامین ها که از خانواده ویتامین های ب هستند، باعث کاهش هموسستئین می شوند.هموسستئین بالا باعث تخریب رگ های خونی شده و باعث افزایش حمله قلبی و سکته می شود.


اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام