برگر گوشت و کالباس - آکابانو


http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/201552623113450a.jpgمواد لازم برگر گوشت و کالباس :گوشت چرخ کرده

400 گرم

100 گرم / 240 کالری

پیاز متوسط یا کوچک

2 عدد

100 گرم / 36 کالری

نمک

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

فلفل

یک قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

پودر سوخاری

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

کالباس کوچک

14 عدد

100 گرم / 300 کالری

پنیر گودا

چند عدد برش نازک

100 گرم / 375 کالری

روغن

برای سرخ کردن

100 گرم / 900 کالریطرز تهیه برگر گوشت و کالباس :


*. ابتدا گوشت را با پیاز رنده شده مخلوط می کنیم وخوب ورز می دهیم .سپس نمک وفلفل را به آن اضافه کرده وآنها را به صورت دایره یا کتلت دایره ای در می آوریم .فقط باید توجه داشت که بزرگی آن کمی بزرگتر از کالباس کوچک ما باشد .وقتی روی گوشت را صاف کردیم.


*. یک لایه کالباس ورویش یک یا چند ورقه پنیر گودا وروی آن یک کالباس دیگر می گذاریم ورویش را به اندازه مقدار گوشت قبلی می گذاریم تا مواد داخل آن دیده نشود و لای آن باز نباشد وترکی نداشته باشد .سپس گوشت آماده شده را در پودر سوخاری می گذاریم ودر روغن داغ در ظرف تفلون سرخ می کنیم.


*. اگر موقع درست کردن وصاف کردن گوشت ها ، گوشت به دست چسبید ،کمی دست را مرطوب می کنیم .اگر دیدید موقع سرخ کردن خیلی برگر از هم باز شده می توانید بعد از پودر سوخاری آن را در تخم مرغ زده شده بگذارید تا ترک هایش با آن پر شود .البته بدون تخم مرغ خوشمزه تر می شود وظاهر بهتری را هم پیدا می کند.این غذا را می توانید با نان همبرگر نوش جان کنید.


خواص پیاز :


*. پیاز خام فعالیت معده را زیاد می کند و در نتیجه ترشح اسید کلریدریک را تشدید می کند . بنبراین کسانیکه ناراحتی معده دارند ممکن است سوزش و درد در معده خود حس کنند . اینگونه اشخص باید پیاز پخته مصرف کنند که ترشحات دستگاه هاضمه را منظم کرده اشتها رازیاد و دل درد و نفخ معده را درمان می کند .اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام