رول سوسیس - آکابانوhttp://cdn.akairan.com/akairan/user/10/20155262218340a.jpgمواد لازم رول سوسیس :خمیر نان باگت آماده

200 گرم

100 گرم / 250 کالری

سوسیس کوکتل

12 عدد

100 گرم / 300 کالری

روغن مایع مخصوص سرخ کردن

یک پنجم لیوان

100 گرم / 900 کالری

زرده تخم مرغ

2 عدد

100 گرم / 339 کالری

کنجد یا سیاه دانه

1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 580 کالریطرز تهیه رول سوسیس :


*. برای درست کردن رول میتوانید از خمیر نان باگت استفاده کنید اگر مایل یاشید خودتان خمیر را آماده کنید میتوانید به این روش عمل کنید.یک لیوان آرد گندم را داخل یک کاسه الک کنید و یک دوم قاشق غذاخوری مایه خمیر را با کمی آب ولرم و یک قاشق چایخوری شکر هم بزنید.


*. به آرد اضافه کنید یک چهارم لیوان روغن مایع یک چهارم لیوان ماست یک عدد سفیده تخم مرغ و کمی نمک را داخل مایه خمیر بریزید.خوب ورز بدهید سپس روی آن را با یک دستمال نمدار بپوشانید.تا یک ربع بماند بعد از این مدت خمیر آماده است.دوطرف سوسیس ها را با کارد از بالا تا دو سه سانت ببرید.کمی در روغن تفت دهید سپس کنار بگذارید تا خنک شود.


*. زیر دست تان را آرد بپاشید و از خمیر به اندازه یک تخم مرغ بردارید.با کمک وردنه پهن کنید خمیر را به اندازه دو سانت ببرید.دور یکی از سوسیها بپیچید سینی را چرب کنید و روی سینی همه سوسیسها را که با خمیر پیچیده اید بچینید .روی خمیرها را زرده تخم مرغ بمالید و سیاه دانه بپاشید.سینی را در طبقه وسط فری که از قبل با حرارت 180 درجه سانتی گراد گرم کرده اید.بگذارید تا 45 دقیقه بپزد و روی رول هاکاملا طلایی شود.


نکته : میتوانید سوسیها را آبپز هم بکنید .خواص کنجد :


*. خواص کنجد (sesame) کنجد دانه های ریز، پهن و بیضی شکل کنجد، طعم مطبوع و خوشایندی به بیشتر غذاهای آسیایی می بخشد و از اجزای اصلی تاهینی(Tahini) و شیرینی خوشمزه ی خاورمیانه یعنی حلوا(Halva) می باشد. تاهینی، خمیری تهیه شده از دانه های آسیاب شده ی کنجد است. کنجد در طول سال قابل دسترسی است و بسته به انواع آن در رنگ های مختلف به ویژه سفید، زرد، سیاه و قرمز یافت می شود.اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام