سس سفید و قرمز - آشپزی آکابانو

سس سفید و قرمز

ماست را به هم می زنیم تا صاف و یکنواخت شود، سیر را با رنده ریز رنده کرده، همراه با سبزی، نمک و فلفل به ماست اضافه و خوب مخلوط می کنیم. از این سس برای...

 

سس,سس سفید,سس قرمز

نکاتی در مورد تهیه سس های مختلف
سس برای تکمیل طعم غذا به خصوص گوشت های آبپز و سبزیجات پخته و سالادها مورد استفاده قرار می گیرد. پس باید در تهیه آن دقت کامل به کار برد. در صورتی که برای غلظت سس از آرد و کره استفاده می کنید، سعی شود از آب گوشت گرم و یا شیر داغ استفاده شود، تا سس گره گره نشود. در این صورت باید آن را از صافی رد کنید تا صاف و لطیف شود.
سس هایی که برای سرو مرغ و بقیه گوشت های سفید مصرف می شود، باید از آب مرغ و برای سرو گوشت های قرمز از آب گوشت قرمز تهیه شود. در موقع پخت گوشت ها سعی کنید برای خوش طعم و خوش عطر شدن آن از برگ بو یا برگ رزماری و چند حبه سیر و جعفری یا برگ کرفس و از ادویه جات خوش عطر استفاده کنید.
همیشه خامه را در آخرین مرحله به سس اضافه کنید. برای تند کردن سس بهتر است، برای گوشت های سفید از پودر فلفل سفید و برای گوشت قرمز و گوشت تیره مثل زبان و گوشت بعضی از پرنده ها از فلفل سیاه و قرمز استفاده شود. برای چاشنی سس ها می توان کمی شکر به آن ها اضافه کرد.
● سس ماست برای دلمه ها و ماکارونی

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا


ـ ماست سفت: ۵۰۰ گرم،
ـ سیر: ۳حبه،
ـ سبزی های معطر (نعناع، شوید و ترخون کاملاً خرد شده): یک قاشق غذاخوری، نمک و فلفل به میزان کافی.
طرز تهیه:
ماست را به هم می زنیم تا صاف و یکنواخت شود، سیر را با رنده ریز رنده کرده، همراه با سبزی، نمک و فلفل به ماست اضافه و خوب مخلوط می کنیم. از این سس برای انواع ماکارونی ها، دلمه بادنجان، دلمه برگ مو، دلمه فلفل و... می توانیم استفاده کنیم.
● سس خردل برای انواع گوشت ها

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا


ـ آب گوشت: ۲ فنجان،
ـ آرد: یک قاشق غذاخوری،
ـ کره یا روغن مایع: ۵۰ گرم،
ـ آبلیمو: ۲ قاشق غذاخوری،
ـ خردل: ۲ قاشق غذاخوری،
ـ شوید خشک: یک قاشق مرباخوری،
ـ شکر: یک قاشق مرباخوری،
ـ نمک و فلفل به مقدار کافی.
طرز تهیه:
آرد را با کره یا روغن مایع کمی تفت می دهیم. آب گوشت گرم شده را به تدریج به آرد اضافه می کنیم و مرتب سس را به هم می زنیم تا صاف و یکنواخت شود. آبلیمو، شکر، خردل، نمک و فلفل را به آن اضافه کرده و ظرف را از روی حرارت برمی داریم. سپس شوید را به سس آماده شده می افزاییم. از این سس برای انواع گوشت های سرد و گرم می توان استفاده کرد.
منبع:روزنامه جوان

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام