دستور پخت سوپ کلم یونانی

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ کلم یونانی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> <a style='color:#000' title='کلم بروکلی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/10163.html'>کلم بروکلی</a>,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> کلم,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> کلم روسی

سوپ کلم بروکلی با پنیر چدار

مواد لازم سوپ کلم یونانی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کلم

1000 گرم

100 گرم / 10 کالری

پیاز

1 فنجان

100 گرم / 5 کالری

روغن زیتون

3 قاشق سوپخوری

100 گرم / 900 کالری

آب

2 لیتر

100 گرم / 0 کالری

گوجه فرنگی

500 گرم

100 گرم / 15 کالری

فلفل سیاه

0.5 قاشق مرباخوری

100 گرم / 112 کالری

جعفری ساطوری شده

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 25 کالری

نمک

2 قاشق مرباخوری

100 گرم / 0 کالری

روش تهیه سوپ کلم یونانی :

*. آکابانو : پیاز را مدت 5 دقیقه سرخ کنید . آب را بآن بیفزائید و بگذارید بجوش آید . همینکه جوش آمد ، گوجه فرنگی ، کلم ، نمک و فلفل سیاه را درون آن بریزید.

*. دوباره بجوش آورید و مدت یکساعت و نیم روی آتش ملایم بپزید تا کلم نرم شود . سپس جعفری را رویش ریخته و میل کنید.

خواص گوجه فرنگی :

سطح قند خون را پائین می آورد.

*. گوجه فرنگی حاوی کربوهیدرات کمی است و به کاهش سطح قند خون کمک می کند. همچنین کروم موجود در این گیاه به کنترل قند خون کمک می کند و از بالا رفتن فشار خون جلوگیری می نماید. تحقیقات نشان داده اند که آنتی اکسیدان های موجود در گوجه فرنگی از گردش خون و کلیه ها یعنی بخش هایی از بدن که اغلب در اثر دیابت آسیب می بینند، محافظت می کند.

باعث می شود خوب بخوابید.

*. گوجه فرنگی منبع بسیار خوبی از لیکوپن و ویتامین ث است که باعث می شود خوب بخوابید. بنابراین اگر مشکل خواب دارید، به رژیم غذایی روزانه خود گوجه فرنگی بیفزائید. آن را در سالاد یا سوپ بریزید و یا در اسموتی از آن استفاده کنید.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام