یک پیش غذای عالی و مقوی همراه با کدوحلوایی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن دسر کدو حلوایی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='دسر کدو حلوایی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/9825.html'>دسر کدو حلوایی</a>,<a style='color:#000' title='دسر کدو حلوایی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/9825.html'>دسر کدو حلوایی</a> با شیر,<a style='color:#000' title='دسر کدو حلوایی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/9825.html'>دسر کدو حلوایی</a> <a style='color:#000' title='ترکی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/gazaye-torky.html'>ترکی</a>ه

دسر کدو حلوایی با دارچین

مواد لازم دسر کدو حلوایی شش نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کدو حلوایی قطعات کوچک

3 پیمانه

100 گرم / 35 کالری

هویج ریز خرد شده

2 پیمانه

100 گرم / 40 کالری

تره فرنگی یا پیاز خرد شده

¾ پیمانه

100 گرم / 25 کالری

کره یا مارگارین

1 ق.س

100 گرم / 850 کالری

آب مرغ

4 پیمانه حدود 900 میلی لیتر

نامشخص

پودر فلفل سفید

¾ ق.چ.

100 گرم / 0 کالری

پودر جوز هندی

¾ ق.چ.

نامشخص

خامه

¼ پیمانه

100 گرم / 250 کالری

تخمه کدوی برشته

در صورت تمایل

نامشخص

برگ های ظریف ترخون

در صورت تمایل

نامشخص

طرز تهیه دسر کدو حلوایی :

کدو ، هویج ، تره فرنگی و پیاز را در اسلایسر ریخته و با هم مخلوط کنید تا زمانی که مواد به قطعات ریز و یکدست تبدیل شوند . سپس مواد مخلوط شده را با کره در یک قابلمه بزرگ در بسته روی حرارت متوسطی بپزید.

گاهی هم بزنید . آب مرغ را افزوده و بگذارید جوش بیاید. حرارت را تا حدی که مخلوط به آرامی بجوشد، پایین آورده، درب قابلمه را ببندید و به مدت 25 تا 35 دقیقه یا تا زمانی که سبزیجات کاملا نرم شوند، بپزید. بگذارید اندکی خنک شود.

فلفل سفید و جوز هندی را اضافه کنید و بگذارید به حد قل زدن برسد، خامه را قبل از جوش آمدن مایع اضافه کنید و سپس بگذارید یکی دو قل بزند. در صورت تمایل هر ظرف را با کمی تخمه برشته یا برگ ترخون تزیین کنید.

خواص کدو حلوایی :

کدوتنبل و قند خون

سال پیش محققان آمریکایی به این نتیجه رسیدند که عصاره ی کدوتنبل می تواند به کاهش قند خون حیوانات و انسان کمک کند. اثرات مثبت کدو به کاروتنوئیدها و برخی از پُلی ساکاریدهای آن مربوط می شود. البته واقعیت این است که کدوتنبل می تواند به طور جزیی قند خون را بالا ببرد که در این مورد هم جای نگرانی نیست.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام