طرز پخت سوپ آلبالو (مجارستانی) - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ آلبالو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> آلبالو,طرز تهیه <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> آلبالو,روش تهیه <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> آلبالو

دستور پخت سوپ آلبالو

مواد لازم سوپ آلبالو 4 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آرد سفید

15 میلی لیتر یا یک قاشق سوپ خوری

100 گرم / 341 کالری

خامه

120 میلی لیتر یا نصف فنجان

100 گرم / 250 کالری

شکر

یک سوم فنجان

100 گرم / 400 کالری

آلبالو

225 گرم یا یک و یک دوم فنجان

100 گرم / 60 کالری

آب

900 میلی لیتر یا سه و سه چهارم فنجان

100 گرم / 0 کالری

نمک

نوک قاشق چای خوری

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه سوپ آلبالو :

*. ابتدا هسته آلبالوها را به دقت جدا کنید. برای این منظور بهتر است از دستگاه هسته گیر استفاده کنید تا شکل و فرم آلبالوها تا حد امکان حفظ شود زیرا به این ترتیب، سوپ ظاهری زیباتر پیدا می کند. حالا به وسیله همزن آرد و خامه را خوب با هم مخلوط کنید.

*. سپس نمک و یک قاشق مرباخوری شکر را نیز به آن اضافه کنید و هم بزنید.قابلمه ای آماده کرده و آلبالوها را داخل آن بریزید؛ سپس آب و باقیمانده شکر را به آلبالوها اضافه کنید و به مدت 10 دقیقه روی حرارت شعله اجاق گاز قرار دهید تا آلبالوها بپزند.

*. پس از گذشت این مدت، قابلمه را از روی اجاق گاز بردارید و 2 قاشق سوپ خوری از شربت آب را در کاسه ای کوچک، برای تزئین روی غذا کنار بگذارید. 2 قاشق سوپ خوری دیگر از شربت را برداشته و در داخل مایه مخلوط آرد و خامه بریزید.

*. با هم مخلوط کنید تا مایه، رنگی شود؛ سپس مایه را به آلبالوهای داخل قابلمه اضافه کنید و مربا را به مدت 5 الی 6 دقیقه روی حرارت شعله بجوشانید تا ضمن جوش آمدن مایه سوپ یکنواخت شود.

*. قابلمه را از روی حرارت بردارید و بگذارید سرد شود. در صورت نیاز به آن کمی نمک اضافه کنید. پس از سرد شدن، این سوپ را در کاسه بریزید و روی آن را با شربتی که از پیش برداشته بودید تزئین کرده، سپس سرو کنید.

خواص آلبالو :

*. آلبالو برای سوء هاضمه بسیار مفید و میوه های نرم کننده (ملین ) می باشد.

*. مصرف یک لیوان آب آلبالوی بدون قند در صبح به خواب بهتر در شب کمک می کند.این میوه حاوی مقادیر قابل ملاحظه ای ملاتونین است و وجود هورمون ملاتونین نیز برای داشتن یک خواب آرامش بخش ضروری است.

*. نوشیدن آب آلبالو پس از ورزش کردن می تواند درد حاصل از کشیدگی ماهیچه ها را تسکین دهد.

*. آلبالو میوه ای که برای بیماران قلبی و روماتیسمی فوق العاده مفید است و زیبایی و طراوت خانم ها را تضمین می کند.

*. مصرف آلبالو برای گرم مزاجان سودمند است.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام