طرز تهیه سوپ آواکادو و سبزیجات - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ آواکادو و سبزیجات را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> آواکادو و <a style='color:#000' title='سبزی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2013103448.html'>سبزی</a>جات,طرز تهیه <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> آواکادو و <a style='color:#000' title='سبزی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2013103448.html'>سبزی</a>جات,روش تهیه <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> آواکادو و <a style='color:#000' title='سبزی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2013103448.html'>سبزی</a>جات

سوپ آواکادو و سبزیجات

مواد لازم سوپ آواکادو و سبزیجات 4 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آواکادوی رسیده

یک عدد

100 گرم / 190 کالری

آب لیموترش تازه

2 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 9 کالری

روغن مایع آفتاب گردان

یک قاشق سوپ خوری

100 گرم / 900 کالری

ذرت پخته یا کنسروی

50 گرم یا یک دوم پیمانه

100 گرم / 80 کالری

گوجه فرنگی (پوست گرفته و خرد شود)

2 عدد

100 گرم / 15 کالری

سیر (خرد شود)

یک حبه

100 گرم / 120 کالری

تره فرنگی (خرد شود)

یک عدد

100 گرم / 25 کالری

فلفل قرمز (خرد شود)

یک عدد

100 گرم / 22 کالری

آب مرغ

2 پیمانه

نامشخص

شیر

دو سوم پیمانه

100 گرم / 490 کالری

تره فرنگی خلالی شده

مقداری برای تزئین

100 گرم / 25 کالری

طرز تهیه سوپ آواکادو و سبزیجات :

*. آکابانو : آواکادو را پوست گرفته و ابتدا با چاقو به 2نیم ببرید؛ البته هسته میانی آن مانع برش میوه به صورت کامل می شود ولی شما می توانید حین برش، هسته را درآورده و میوه را 2 قسمت طولانی کنید.

*. سپس گوشت آن را با چاقو به تکه های کوچک تر ببرید.حالا با چنگال شروع به له کردن گوشت نرم میوه کنید. سپس آب لیمو ترش را به آن اضافه کنید و مدتی بگذارید بماند.روغن را در تابه بزرگی بریزید

*. روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید و ذرت، گوجه فرنگی، سیر، تره فرنگی و فلفل را به روغن اضافه کرده و به مدت 2 الی 3 دقیقه یا تا زمانی که سبزیجات نرم شوند، حرارت دهید.

*. نیمی از این مخلوط سبزیجات را همراه آواکادوی له شده داخل دستگاه غذاساز یا خردکن بریزید و به قدری خرد کنید که مخلوطی نرم به دست آید. سپس آن را به قابلمه بزرگی منتقل کنید.

*. آب مرغ، شیر و سبزیجات له شده و باقیمانده سبزیجات تفت داده شده را نیز در قابلمه بریزید و 3 الی 4 دقیقه دیگر حرارت دهید. سپس آن را به ظرف مورد نظر برای سرو بریزید و با تره فرنگی خلال شده سرو کنید.

خواص سیر :

*. برای تسکین دندان درد، سیر خام را روزی چند بار روی لثه و دندان بمالید.

*. سیر له شده را روی زگیل قرار دهید تا از بین برود.

*. برای درمان سینوزیت، چند حبه سیر له شده را در کره تفت دهید و با نان میل کنید.

*. یک حبه سیر را ریز خرد کنید و با کمی آب میل کنید تا نفخ، یبوست و درد معده برطرف شود.

*. بوی سیر با جویدن کاهو، جعفری یا خوردن شیر، سیب یا عسل رفع می شود. همچنین گذاشتن مقداری چای خشک در دهان و قورت دادن آن.

*. روزانه مصرف نصف یا یک حبه سیر خام توصیه می شود.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام