سوپ عدس

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ عدس را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> عدس,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> عدس و <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> عدس قرمز

سوپ عدس دال

مواد لازم سوپ عدس :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

عدس قرمز (شسته شود)

225 گرم ( حدود 1 لیوان)

100 گرم / 340 کالری

پیاز

2 عدد ( ساطوری شده)

100 گرم / 5 کالری

سیر بزرگ

2 حبه( ساطوری شده)

100 گرم / 120 کالری

هویج

1 عدد( ساطوری شده)

100 گرم / 40 کالری

روغن زیتون خالص

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 900 کالری

آب مرغ

5/1 لیتر

نامشخص

سرکه

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 22 کالری

فلفل و نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

برگ کرفس

برای تزئین

100 گرم / 13 کالری

طرز تهیه سوپ عدس :

*. آکابانو : عدس قرمز، پیاز، سیر، هویج، روغن زیتون و آب مرغ را با هم مخلوط کرده و روی حرارت متوسط این مواد را به جوش آورده.

*. سپس حرارت را کم کنید تا به مدت 5/1 ساعت روی حرارت بماند. گاهی سوپ را به هم بزنید تا به ته ظرف نچسبد.

*. سرکه یا آبلیمو، نمک و فلفل را بیفزایید.اگر سوپ خیلی غلیظ شد، کمی آب بیفزایید. سپس آن را در ظرف مورد نظر ریخته و با برگ کرفس تزئین کنید.

نکات تغذیه ای :

*. این غذا به دلیل دارا بودن عدس و سبزیجات از فیبربالایی برخوردار است. عدس قرمز مزه بسیار خوبی به سوپ می دهد و در ضمن، از قبل احتیاج به خیس کردن ندارد.

خواص هویج :

هویج و سلامت چشم

*. یادمه همیشه از بچگی میشنیدم که هویج سوی چشم رو زیاد میکنه. حتی انقدر این قضیه توی ذهنم جا افتاد که وقتی دوران مدرسه کمی چشمم ضعیف شده بود و احتیاج به عینک پیدا کردم هویج بیشتری میخوردم تا چشمم به سلامت اولش برگرده. اینطوری که به نظر میرسه این خاصیت ویژه هویج به لطف حضور مقادیر زیادی از بتاکاروتن هست که در کبد به ویتامین A تبدیل میشه. این ویتامین در شبکیه چشم به Rhodopsin ، رنگدانه ارغوانی لازم برای دید در شب تبدیل میشه. بتا کاروتن باعث بهبود دید در شب و محافظت چشم در برابر بیماری هایی مثل آب مروارید میشه.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام