سوپ گوجه فرنگی با ماکارونی پیچ - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ گوجه فرنگی با ماکارونی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> <a style='color:#000' title='گوجه فرنگی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/tomato.html'>گوجه فرنگی</a>,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> <a style='color:#000' title='گوجه فرنگی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/tomato.html'>گوجه فرنگی</a> ساده,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> <a style='color:#000' title='گوجه فرنگی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/tomato.html'>گوجه فرنگی</a> ایتالیایی

سوپ گوجه فرنگی ترکیه

مواد لازم سوپ گوجه فرنگی با ماکارونی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

روغن زیتون

یک قاشق سوپ خوری،

100 گرم / 900 کالری

سیر (له شود)

2 حبه

100 گرم / 120 کالری

پیاز (ریز خرد شود)

یک عدد

100 گرم / 36 کالری

گوجه فرنگی ( ریز خرد شود)

یک کیلو و 100 گرم

100 گرم / 15 کالری

آب جوشیده

3 پیمانه

100 گرم / 0 کالری

ماکارونی پیچ

2 پیمانه یا 210 گرم

100 گرم / 360 کالری

برگ ریحان خردشده

یک قاشق سوپ خوری

100 گرم / 34 کالری

کالباس مرغ یا گوشت

3 برگ

100 گرم / 300 کالری

طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی با ماکارونی :

*. آکابانو : کالباس ها را جدا جدا روی بشقاب چیده و به مدت 2 دقیقه با قدرت 100درصد داخل مایکروفر قرار دهید تا کالباس ها بر اثر حرارت، حالت خشک شده پیدا کنند.

*. روغن، سیر و پیاز را در ظرف توگود مخصوص مایکروفر ریخته و بی آنکه در آن را بگذارید، به مدت 4 دقیقه با قدرت 100 درصد در مایکروفر قرار دهید و آن را روشن کنید.

*. در طول این مدت، یک بار در مایکروفر را باز کنید و مواد را هم بزنید تا پیاز و سیر در روغن تفت داده شوند.گوجه فرنگی های خرد و له شده را همراه آب جوشیده.

*. ماکارونی پیچ به مخلوط سیر و پیاز سرخ شده اضافه کنید و بدون در، با حداکثر قدرت یا قدرت 100 درصد، به مدت 15 دقیقه حرارت دهید تا ماکارونی، خوب بپزد.

*. در طول این مدت 2 بار مواد را هم بزنید.نکته: درصورتی که پخت سوپ و به خصوص ماکارونی با این مدت کامل نشد، 5 تا 10 دقیقه دیگر آن را اضافه کنید.

*. حالا ریحان یا جعفری خردشده را به سوپ اضافه کرده و مدت یک دقیقه دیگر حرارت دهید. در پایان سوپ را داخل ظرف موردنظر بریزید و با چند برگ ریحان و کالباس خردشده تزئین کنید.

*. نکته: برای اینکه پوست گوجه فرنگی ها راحت تر از گوشت آنها جدا شود، قابلمه ای را تا نیمه از آب پر کنید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید و بگذارید بجوشد.

*. سپس گوجه فرنگ ی ها را به مدت یک دقیقه در آب درحال جوش بیندازید و سپس در سبدی در زیر آب سرد آبکشی کنید. با این کار به راحتی می توانید پوست گوجه فرنگی ها را بکنید.

نکته :

*. برای اینکه پوست گوجه فرنگی ها راحت تر از گوشت آنها جدا شود، قابلمه ای را تا نیمه از آب پر کنید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید و بگذارید بجوشد. سپس گوجه فرنگی ها را به مدت یک دقیقه در آب در حال جوش بیندازید و سپس در سبدی در زیر آب سرد آبکشی کنید. با این کار به راحتی می توانید پوست گوجه فرنگی ها را بکنید.

*. نکته : به جای ریحان از جعفری هم می توانید استفاده کنید.

خواص گوجه فرنگی :

*. تقویت بدن برای تبدیل کلوگر به انرژی مفید برای فعالیت های بدنی

*. کنترل کلوگز خون و در نتیجه افزایش سیستم مقاومت علیه بیماری های هم چون دیابت و تقویت سیستم عصبی و مغز

*. آنتی اکسیدان موجود در گوجه فرنگی سدی محکم در برابر بیماری های عفونی است

*. فراهم کردن خوابی راحت و بهبود حرکت عضله ها

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام