سوپ ماست ( شوربای ماست) - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ ماست را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> ماست,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> ماست <a style='color:#000' title='ترکی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/gazaye-torky.html'>ترکی</a>,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> ماست تبریزی

طرز تهیه سوپ ماست

مواد لازم سوپ ماست 4 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

نخود خیس کرده

30 گرم

یک عدد / 1 کالری

برنج

60 گرم

100 گرم / 360 کالری

پیاز ساطوری شده

1 عدد

100 گرم / 36 کالری

کره پاستوریزه

1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 737 کالری

آرد

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 360 کالری

آب قلم

5/1 لیتر

نامشخص

ماست غلیظ پاستوریزه

450 میلی لیتر

100 گرم / 55 کالری

نمک و فلفل سیاه

به مقدار کافی

100 گرم / 0 کالری

زعفران

برای تزیین به مقدار لازم

100 گرم / 310 کالری

طرز تهیه سوپ ماست :

*. آکابانو : نخود را در آب قلم می پزیم تا نرم شود. سپس برنج را اضافه می کنیم تا بپزد. کره را در ماهی تابه می ریزیم و پیاز را در آن تفت می دهیم. پس از آن آرد را اضافه کرده و کمی تفت می دهیم تا بوی خامی آن گرفته شود.

*. سپس آن را به مخلوط نخود و برنج می افزاییم و صبر می کنیم تا سوپ جا بیافتد. نمک و فلفل را نیز به اندازه کافی به آن اضافه می کنیم.ماست را در کاسه ای هم زده و در آخر کار، در حال هم زدن به سوپ اضافه می کنیم.

*. پس از آن حرارت را کم می کنیم . همین که ماست داغ شد، سوپ را در ظرف مورد نظر می ریزیم و نمی گذاریم ماست بجوشد. سپس با زعفران و ماست روی آن را تزیین می کنیم.

خواص نخود :

*. نخود تقویت کننده قلب بوده و در رفع یبوست های حاد و مزمن مۆثر است همچنین عضلات اسکلتی را تقویت می کند و به همین دلیل مصرف آن به ورزشکاران توصیه می شود.

*. نخود دارای خاصیت ضد سرفه و سرماخوردگی است. این ماده غذایی سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند بنابراین به افرادی که دارای بیماری های خود ایمنی مانند ام اس هستند نیز توصیه می شود.

*. نخود از بین برنده انگل های روده، برطرف کننده درد سینه و تنگی نفس، تقویت کننده ریشه مو، درمان زردی، درمان دردهای کلیه و افزایش حافظه است.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام