سوپ گوجه فرنگی با ورمیشل

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ گوجه فرنگی با ورمیشل را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> <a style='color:#000' title='گوجه فرنگی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/tomato.html'>گوجه فرنگی</a> با ورمیشل,طرز تهیه <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> <a style='color:#000' title='گوجه فرنگی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/tomato.html'>گوجه فرنگی</a> با ورمیشل,روش تهیه <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> <a style='color:#000' title='گوجه فرنگی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/tomato.html'>گوجه فرنگی</a> با ورمیشل

پخت سوپ گوجه فرنگی با ورمیشل

تعداد : 6 تا 8 نفر

مواد لازم سوپ گوجه فرنگی با ورمیشل :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آب

3 لیتر (12 پیمانه)

100 گرم / 0 کالری

ماهیچه

4 عدد

100 گرم / 201 کالری

پیاز خرد شده

1 عدد

100 گرم / 36 کالری

دانه فلفل سیاه

4 عدد

100 گرم / 0 کالری

برگ بو

2 عدد

100 گرم / 60 کالری

گوجه فرنگی متوسط خرد شده

4 عدد

100 گرم / 15 کالری

رب گوجه فرنگی

یک چهارم پیمانه

100 گرم / 76 کالری

شکر

یک چهارم قاشق چایخوری

100 گرم / 400 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

ورمیشل رشته ای

100 گرم

100 گرم / 355 کالری

طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی با ورمیشل :

*. آکابانو : ابتدا آب را در قابلمه ای بریزید. ماهیچه، پیاز، دانه های فلفل و برگ بو را به آن بیفزایید و آن را به مدت 5/1ساعت بپزید.سپس آب آن را در ظرفی بریزید و به مدت 1 شب در یخچال بگذارید تا این که خوب به حالت ژلاتینی در بیاید.

*. سپس آب گوشت را در قابلمه بریزید و گوجه فرهنگی، رب گوجه فرنگی، شکر، نمک و فلفل را به آن را اضافه کنید و تفاله ها را کنار بگذارید.حالا سوپ را دوباره در قابلمه بریزید و بجوشانید.در این مرحله ورمیشل را بیفزایید و در قابلمه بجوشانید تا نرم شود. اینک سوپ را برای پذیرایی، در کاسه مناسبی بریزید.

انرژی کل 1200 کیلوکالری

خواص گوجه فرنگی :

*. گوجه فرنگی بخش مهمی از رژیم های غذایی مدیترانه ای را تشکیل می دهد. در بسیاری از غذاهای مدیترانه ای از گوجه فرنگی یا سس آن استفاده می شود. برخی تحقیقات نشان می دهد افرادی که معمولاً از رژیم های مدیترانه ای استفاده می کنند، کمتر از سایرین به خاطر مشکلات قلبی و سرطان جان می سپارند.

*. وقتی خانم های شیرده از محصولات گوجه فرنگی استفاده کنند، غلظت لیکوپن شیرشان افزایش می یابد. در این مورد، بهتر است گوجه فرنگی پخته باشد. محققان همچنین دریافته اند که خوردن محصولات گوجه فرنگی مثل سس گوجه بیشتر از خوردن گوجه فرنگی تازه، غلظت لیکوپن را در شیر مادر افزایش می دهد.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام