سوپ سرد مرغ و ماست

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ سرد مرغ و ماست را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> سرد مرغ و ماست,طرز تهیه <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> سرد مرغ و ماست,روش تهیه <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> سرد مرغ و ماست

سوپ سرد مرغ و ماست

مواد لازم سوپ سرد مرغ و ماست :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

مرغ پخته و ریز شده

یک لیوان

100 گرم / 200 کالری

آب لیمو

یک قاشق مرباخوری

100 گرم / 26 کالری

شوید خرد شده تازه

سه چهارم قاشق مرباخوری

100 گرم / 25 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

پودر سیر

یک هشتم قاشق مرباخوری

100 گرم / 246 کالری

ماست

۲ لیوان

100 گرم / 55 کالری

خیار خرد شده

یک عدد کوچک

100 گرم / 15 کالری

کرفس خرد شده

یک چهارم لیوان

100 گرم / 13 کالری

قسمت سبز پیازچه برش زده

۳ قاشق غذاخوری

100 گرم / 34 کالری

روش تهیه سوپ سرد مرغ و ماست :

*. آکابانو : مرغ، آب لیمو، شوید(اگر شوید خشک بود یک چهارم قاشق مرباخوری کافی است.)، نمک، فلفل و پودر سیر را با هم مخلوط کنید و به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید.

*. ماست را هم بزنید تا خامه ای و یک دست شود.مخلوط مرغ، خیار، کرفس و پیازچه را به همراه ماست به سوپ اضافه و سپس آن را سرو کنید.

خواص کرفس :

کرفس ؛ سرشار از ویتامین ث

*. کرفس منبعی فوق العاده از ویتامین ث است. این ویتامین به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند. مصرف سبزیجات و میوه های غنی از ویتامین ث می تواند علایم سرماخوردگی را کاهش دهد یا از شدت این بیماری بکاهد. بیش از ۲۰ نتیجه تحقیقاتی معتبر نشان می دهد که ویتامین ث بهترین ویتامین برای جنگ با سرماخوردگی است و همینطور با تخریب ناشی از رادیکال های آزاد مقابله می کند.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام