سوپ فلفل دلمه ای مفید برای سرماخوردگی

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ فلفل دلمه ای را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> فلفل <a style='color:#000' title='دلمه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko-dolme/'>دلمه</a> ای,طرز تهیه <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> فلفل <a style='color:#000' title='دلمه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko-dolme/'>دلمه</a> ای,روش تهیه <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> فلفل <a style='color:#000' title='دلمه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko-dolme/'>دلمه</a> ای

سوپ فلفل دلمه ای خوشمزه

مواد لازم سوپ فلفل دلمه ای 4 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

فلفل دلمه ای قرمز

5 عدد

100 گرم / 15 کالری

روغن زیتون

1 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 900 کالری

چیلی قرمز خردکرده

1 عدد

100 گرم / 315 کالری

سیر خرد کرده

2 حبه

100 گرم / 120 کالری

پیاز خرد کرده

2 عدد

100 گرم / 36 کالری

فیله گوجه فرنگی خرد کرده

5 عدد

100 گرم / 15 کالری

قرص عصاره سبزیجات

2 عدد

نامشخص

آب

5/4 پیمانه

100 گرم / 0 کالری

نمک

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 318 کالری

پودر مرزنجوش

به میزان لازم

نامشخص

طرز تهیه سوپ فلفل دلمه ای :

*. آکابانو : فلفل ها را بشویید و به چهار قسمت تقسیم نمایید. الیاف سفید وسط آن و نیز دانه های فلفل را جدا کنید و آن ها را از طرف پوستشان روی سینی فر قرار دهید.

*. به مدت 10-15 دقیقه در فر با دمای 200 درجه سانتی گراد یا 400 درجه فارنهایت قرار دهید تا پوست فلفل برشته شود. فلفل ها را از فر خارج کنید.

*. آن ها را درون کیسه پلاستیکی قرار دهید و کیسه را ببندید و 5 دقیقه آن را به حال خود بگذارید. سپس فلفل ها را از کیسه پلاستیکی خارج کنید و پوست آن ها را بگیرید.

*. آن ها را کنار بگذارید. اکنون روغن زیتون را گرم کنید.چیلی را با حرارت ملایم در آن تفت دهید. سپس سیر و پیاز را به چیلی اضافه کنید و آن ها را تفت دهید تا طلایی رنگ شوند.

*. اکنون گوجه فرنگی ها را به پیاز و چیلی اضافه نمایید. مخلوط حاصل را به مدت 5 دقیقه به آرامی حرارت دهید.تا مواد نرم شوند و سپس فلفل دلمه ای ها را اضافه کنید.

*. مایه حاصل را درون دستگاه غذاساز بریزید و صبر کنید تا به حالت پوره در آید.در مرحله آخر مایه گوجه فرنگی و فلفل را درون ظرف بزرگی بریزید.مخلوط عصاره سبزیجات و آب را به آن اضافه کنید.

*. به مدت 5 دقیقه آن را به آرامی حرارت دهید. سپس نمک و فلفل را اضافه کنید. برای طعم دادن به سوپ پودر مرزنجوش را روی سوپ بپاشید.سوپ را با نان سفید تازه میل نمایید.

خواص سیر :

*. برای رفع سرماخوردگی کافی است که یک عدد سیر پوست کنده را در آب گرم بجوشانید و با آن بخور دهید. مصرف آن نیز باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از سرماخوردگی می شود.

*. اگر از روماتیسم رنج می برید سیر را داخل روغن زیتون له کنید و هر روز صبح آن را به مناطق دردناک بمالید.

*. اگر گوشتان دچار عفونت و ورم شده است سیر را له کنید و آب آن را صاف کنید. یک تا دو قطره از این آب را داخل گوشتان بچکانید.

*. برای فراموشی و مشکلات حافظه یک کیلوگرم سیر را پوست کنده و ریزریز کنید. سپس آن ها را با آب 24 عدد لیموترش مخلوط کرده و داخل یک ظرف شیشه ای دربسته بریزید. اجازه دهید ترکیبتان به مدت 24 روز بماند تا خواص آن کاملا آزاد شود. سپس هر روز به صورت ناشتا یک قاشق چای خوری از این ترکیب را بنوشید.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام