طرز تهیه سوپ ویچی سو فرانسوی
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ ویچی سو را آموزش میدهیم امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> ویچی سو,طرز تهیه <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> ویچی سو,روش تهیه <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> ویچی سو

سوپ ویچی سو خوشمزه

مواد لازم سوپ ویچی سو برای 4 نفر:

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کره

30 گرم

100 گرم / 737 کالری

تره فرنگی متوسط

3 عدد ساطوری

100 گرم / 25 کالری

سیب زمینی متوسط

2 عدد خردشده

100 گرم / 80 کالری

کرفس

یک ساقه خرد شده

100 گرم / 13 کالری

آب مرغ

یک لیتر

نامشخص

خامه سفت

150 میلی لیتر

100 گرم / 350 کالری

سبزی معطر ساطوری

2 قاشق غذاخوری

نامشخص

نمک و فلفل سیاه

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

روش تهیه سوپ ویچی سو :

*. آکابانو : کره را در یک قابلمه روی شعله متوسط داغ کرده و تره فرنگی را 8 تا 10 دقیقه در آن تفت دهید تا نرم و طلایی شود.سیب زمینی کرفس و آب مرغ را اضافه کرده و نمک و فلفل آن را اندازه کنید. پس از این که سوپ به جوش آمد شعله را کم کرده و با در بسته 30 دقیقه آن را بپزید تا سبزیجات نرم شوند.

*. قابلمه را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید تا سوپ سرد شود سپس به کمک غذاساز یا گوشت کوب برقی سوپ را یکدست کنید. نمک و فلفل آن را اندازه کرده و مجددا روی شعله ملایم بگذارید تا گرم شود. خامه را اضافه کرده و سوپ را با سبزیجات معطر ساطوری سرو کنید.

خواص تره فرنگی :

*. اگر می خواهید با تره فرنگی کوکو درست کنید در هنگام طبخ از شعله ملایم استفاده نمایید تا روغن آن نسوزد و محتویات آن ازجمله تخم مرغ به آرامی پخته و مغزپخت شود. در این روش پخت، تخریب مواد مغذی به حداقل خود می رسد ولی به دلیل آن که ویتامین C سبزیجات به حرارت حساس است در ضمن پخت از مقدار آن بسیار کاسته می شود. لذا به همراه این غذا از سالاد گوجه فرنگی و خیار استفاده کنید تا کمبود ویتامین C این غذا جبران شود.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام