طرز تهیه سوپ گوشت و عدس - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ گوشت و عدس را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a> و عدس,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a> و عدس,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a>

طرز پخت سوپ گوشت و عدس

این مقدار برای ۳-۴ نفر کافیست.

مواد لازم سوپ گوشت و عدس :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

عدس

یک پیمانه پلوپز

100 گرم / 340 کالری

گوشت قرمز

۱۵۰ گرم

100 گرم / 167 کالری

پیاز

یک عدد کوچک

یک عدد / 5 کالری

هویج

۲ عدد متوسط

100 گرم / 40 کالری

جعفری

۵۰ گرم

100 گرم / 25 کالری

آرد

۳ قاشق غذاخوری

100 گرم / 360 کالری

شیر

دو لیوان

100 گرم / 490 کالری

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

فلفل سیاه

به مقدار دلخواه

100 گرم / 112 کالری

روغن مایع

۲ قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

کره

در صورت دلخواه ۳۰ گرم

100 گرم / 737 کالری

آب لیمو

۲ قاشق غذاخوری

100 گرم / 26 کالری

طرز تهیه سوپ گوشت و عدس :

*. آکابانو : عدس ها را شسته و با یک پیمانه آب به مدت نیم ساعت خیس کنید.گوشت قرمز را به صورت نگینی ریز خرد نمایید.پیاز را به صورت نگینی ریز خرد کرده و با دو قاشق روغن تفت دهید.

*. گوشت ها را داخل قابلمه اضافه کرده و تا حد عوض شدن رنگ گوشت، تفت دهید.۴ لیوان آب داخل قابلمه اضافه کرده و روی حرارت ملایم قرار دهید.عدس ها را داخل ظرف دیگری ریخته و با یک پیمانه آب و کمی نمک با حرارت ملایم بپزید.

*. نمک و فلفل را بعد از نیم پز شدن گوشت ها،داخل قابلمه اضافه کنید.هویج ها را به صورت نگینی خرد کرده و بعد از پخت کامل گوشت ها داخل قابلمه اضافه کنید.عدس های پخته را داخل صافی بریزید.

*. شیر را با آرد و نمک و فلفل ، داخل قابلمه مناسبی ریخته و کاملا میکس کرده و بلافاصله روی حرارت قرار داده وتا حد رسیدن به غلظت فرنی هم بزنید.

*. (سس بشامل) کره را داخل سس اضافه کرده و از روی حرارت بردارید.عدس های پخته شده را داخل قابلمه سوپ اضافه کنید.در حالیکه سوپ را هم می زنید،سس بشامل آماده شده را داخل سوپ اضافه کنید.

*. در قابلمه را برداشته و بعد از جا افتادن کامل سوپ آنرا از روی حرارت بردارید.سوپ آماده شده را به همراه جعفری ریز خرد شده و آب لیمو سرو کنید.

خواص هویج :

*. هویج منبع غنی بتاکاروتن می باشد. بتا کاروتن مسئول رنگ نارنجی هویج است. هرچه بتا کاروتن زیاد تر باشد، هویج نارنجی تر می شود.

*. بتا کاروتن پیش ساز ویتامین A است، یعنی در بدن تبدیل به ویتامین A می شود.

*. ویتامین A برای تقویت سیستم ایمنی، محافظت از پوست، ریه، لوله گوارشی و همچنین در رشد سلول ها و تولید مثل حائز اهمیت است.

*. بتا کاروتن، یک آنتی اکسیدان است و بیماری های ناشی از پیری را کاهش می دهد.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام