معرکه ترین طعم سوپ را تجربه کنید! - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ قارچ و خامه را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سوپ قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/13395.html'>سوپ قارچ</a> و خامه,تهیه <a style='color:#000' title='سوپ قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/13395.html'>سوپ قارچ</a> و خامه,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> با <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> و خامه

طرز تهیه سوپ قارچ و خامه

آماده سازی : 30 دقیقه

مواد لازم سوپ قارچ و خامه برای 4 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

خامه زده شده

یک لیوان

100 گرم / 250 کالری

قارچ خرد شده

1 لیوان

100 گرم / 27 کالری

پیاز

خرد شده 1 عدد

100 گرم / 5 کالری

کره

25 گرم

100 گرم / 737 کالری

فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 318 کالری

آرد سفید

3 قاشق غذاخوری

100 گرم / 341 کالری

عصاره مرغ

یک بسته کوچک

100 گرم / 179 کالری

شیر

4 لیوان

100 گرم / 490 کالری

نمک

به میزان دلخواه

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه سوپ قارچ و خامه :

*. آکابانو : پیازها در کره کمی سرخ کرده تا طلایی رنگ شود.قارچ های خرد شده را به همراه ادویه به آن اضافه کرده تا زمانیکه طلایی رنگ شود سپس عصاره مرغ به همراه آرد را به مواد اضافه کرده هم بزنید.

*. (سعی کنید در ظرف جدا مقداری از مواد را با آرد مخلوط کنید تا آرد شما گلوله نشود)شیر را به مواد اضافه کرده و هم بزنید تا آرد در شیر حل شود سپس بگذارید مواد روی حرارت ملایم بماند تا زمانیکه کمی غلیظ شود.

*. دقت کنید که حرارت زیاد نباشد وگرنه قارچ ها آب میشوند و شکل زیبایی نخواهند داشت.در آخر خامه زده شده را به مواد اضافه کرده هم بزنید.سوپ را در ظرف ریخته روی آن را با قارچ خرد شده که کمی تفت داده اید تزئین کنید.

خواص قارچ :

*. قارچ های خوراکی مقدار کمی چربی دارند و منبعی غنی از مواد معدنی شامل پتاسیم، سدیم، کلسیم، منیزیم، منگنز، آهن، فسفر، ید و همچنین ویتامین های C و B است.

*. میزان پروتیین قارچ خوراکی 3 تا 6 درصد وزن آن را تشکیل می دهد که 70 تا 90 درصد پروتیین موجود در آن قابل جذب است.

*. قارچ برای تقویت عمومی بدن، رفع خستگی، ضعف و نارسایی کبد و همچنین کمبود ویتامین و املاح معدنی مفید است.

*. به آن دسته از افرادی که روی پوستشان جوش و لک وجود دارد و به طور کلی از ناراحتی های پوستی در رنجند، توصیه می شود قارچ زیاد مصرف کنند. هم چنین قارچ دارای مقدار زیادی اسیدفولیک هم هست.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام