طرز تهیه سوپ سیب زمینی و جو پرک - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ سیب زمینی و جو پرک را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> و جو پرک,نحوه پخت <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> و جو پرک,طرز پخت <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> و جو پرک

پخت سوپ با جو پرک

آماده سازی : 25 دقیقه

پخت : 60 دقیقه

مواد لازم سوپ سیب زمینی و جو پرک برای 6 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

عصاره گوشت

3 عدد

100 گرم / 179 کالری

آب

2 لیتر

100 گرم / 0 کالری

سیب زمینی مکعبی خرد شده

500 گرم

100 گرم / 75 کالری

جو پرک

100 گرم

100 گرم / 350 کالری

کره

2 قاشق غذا خوری

100 گرم / 737 کالری

پنیر پارمزان

4 قاشق غذا خوری

100 گرم / 452 کالری

جعفری خرد شده

4 قاشق غذا خوری

100 گرم / 34 کالری

طرز تهیه سوپ سیب زمینی و جو پرک :

*. آکابانو : عصاره گوشت را پودر کنید و در آب حل کنید و روی شعله متوسط به نقطه جوش برسانید. در حالت جوش 10 دقیقه هم بزنید.

*. سیب زمینی را به آن اضافه کنید و بگذارید 15 دقیقه بپزد و سپس جوپرک را به آن اضافه کرده و هم بزنید و این عمل را تا وقتی ادامه دهید.

*. که جو پرک نیم پز شده باشد.به مدت 45 دقیقه با شعله کم بگذارید مواد بپزد و بعد از این مدت کره را به آن اضافه کنید.

*. سوپ را در 6 کاسه بریزید و روی هر یک را ابتدا پنیر پارمسان و بعد کمی جعفری بپاشید و سرو کنید.

خواص جعفری :

جعفری خطر سکته قلبی و مغزی را کاهش می دهد

*. آنتی اکسیدان های موجود در جعفری باعث کاهش آسیب های رادیکال های آزاد می شود که باعث ابتلا به بیماری های قلبی عروقی می شوند. این سبزی معطر هم چنین به کاهش خطر سکته مغزی کمک می کند.

*. برای پیشگیری از این مشکل توصیه می شود به طور مرتب از جعفری تازه، آب یا دم کرده آن استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید که جعفری سرشار از ویتامین k است به همین دلیل مصرف آن برای افرادی که داروهای ضدانعقاد مصرف می کنند توصیه نمی شود مگر اینکه با نظارت پزشک باشد.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام