طرز تهیه سوپ هویج مراکشی - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست سوپ هویج مراکشی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> هویج,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> هویج و مرغ,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> هویج و <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a>

سوپ هویج و کلم

مواد لازم سوپ هویج مراکشی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آب مرغ

2.5 فنجان (کم نمک)

نامشخص

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

زیره

2.5 قاشق چای خوری

100 گرم / 15 کالری

آبلیمو

1 قاشق چای خوری

100 گرم / 5 کالری

عسل

1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 288 کالری

هویج

450 گرم (خرد شده)

100 گرم / 40 کالری

کره

55 گرم

100 گرم / 737 کالری

پیاز

1 فنجان (پیاز سفید - خرد شده)

100 گرم / 5 کالری

فلفل قرمز

1/8 قاشق چای خوری

100 گرم / 22 کالری

ماست

120 گرم

100 گرم / 55 کالری

فلفل سیاه

به مقدار لازم

100 گرم / 112 کالری

طرز تهیه سوپ هویج مراکشی :

*. آکابانو : کره را داخل یک ماهی تابه بزرگ گرم کنید تا آب شود. سپس پیاز را به مدت دو دقیقه تفت دهید و با هویج مخلوط کنید و آب مرغ را به آن اضافه کنید و به جوش آورید. بعد حرارت را کم کنید و درب آن را ببندید، بگذارید.

*. به مدت 20 دقیقه آرام بجوشد تا هویج نرم شود.زیره را داخل یک قابلمه کوچک روی حرارت قرار دهید تا تست شود سپس وقتی خنک شد آن را آسیاب کنید. سوپ را از روی حرارت بردارید و داخل مخلوط کن بریزید و له کنید.

*. سپس به ماهی تابه برگردانید و با عسل، آبلیمو، فلفل قرمز، نمک و فلفل سیاه مخلوط کنید. سوپ را داخل کاسه بریزید، ماست را روی سوپ پخش کنید و روی آن زیره را پراکنده کنید.

خواص عسل :

*. یکى دیگر از خواص شفابخشى من آن است که هر دارویى با من مخلوط شود و یا همراه من مصرف گردد خاصیت بهى بخشى آنرا چند برابر مى نمایم ، و روى همین اصل مسلم بود که پزشکان و داروسازان قدیم بیشتر داروها را همراه من تجویز و تهیه مى کردند.

*. من با داشتن قند فراوان سرکه نمى شوم و قندهاى من با شیرینى فراوانى که دارند، به دندان هاى شما صدمه نمى زنند، بلکه مى توانند آنها را سفید و لثه ها را محکم سازند.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام