طرز تهیه سوپ تایلندی با هندوانه و خرچنگ - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ تایلندی با هندوانه و خرچنگ را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> تایلندی,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> <a style='color:#000' title='نارگیل' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/nargil.html'>نارگیل</a> تایلندی,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> تایلندی

دستور پخت سوپ تایلندی

مواد لازم سوپ تایلندی با هندوانه و خرچنگ :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

روغن زیتون

3 قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

نمک

1 قاشق چای خوری

100 گرم / 0 کالری

موسیر

3 قاشق غذاخوری (خرد شده)

نامشخص

هندوانه

تکه تکه شده (بدون هسته و درشت خرد شده)

100 گرم / 23 کالری

پیازچه

1 عدد

100 گرم / 3 کالری

زنجبیل

1.5 قاشق غذاخوری (بدون پوست و خرد شده)

100 گرم / 49 کالری

سیر

1 قاشق غذاخوری (خرد شده)

100 گرم / 120 کالری

آبلیمو

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 5 کالری

فلفل سبز

1عدد (کوچک - خرده شده با هسته)

100 گرم / 22 کالری

گوشت خرچنگ

250 گرم (پخته)

100 گرم / 37 کالری

گشنیز

1/4 فنجان (خرد شده)

100 گرم / 20 کالری

طرز تهیه سوپ تایلندی با هندوانه و خرچنگ :

*. آکابانو : هندوانه را داخل دستگاه مخلوط کن ریخته، له کنید و به کاسه انتقال دهید. پیازچه را خیلی نازک خرد کنید. سپس با موسیر، زنجبیل و سیر داخل یک قابلمه دو لیتری با 1.5 قاشق غذاخوری روغن به مدت 5 دقیقه سرخ کنید تا اینکه سبزیجات معطر کمی طلایی شود.

*. یک سوم از هندوانه را به آن اضافه کنید و به مدت 5 دقیقه بگذارید آرام بجوشد و بعد از روی حرارت بردارید و مخلوط به دست آمده را با فلفل سبز داخل مخلوط کن بریزید و آبلیمو و 3/4 قاشق چای خوری نمک را به آن اضافه کنید تا کاملا له و یکدست شوند.

*. حالا باقیمانده هندوانه را به آن اضافه کنید و با آنها مخلوط کنید. می توانید در صورت تمایل آبلیمو، نمک و فلفل سبز را دوباره به آن اضافه کرده و مخلوط کنید. سوپ را از یک صافی به داخل یک کاسه بزرگ رد کنید و جامدات باقیمانده روی صافی را دور بیندازید.

*. بعد به مدت 2 ساعت بدون درپوش داخل یخچال بگذارید. گوشت خرچنگ پخته را همراه با گشنیز، 1/4 قاشق چای خوری نمک و 1.5 قاشق غذاخوری روغن مخلوط کنید. سپس بین چهار کاسه تقسیم کرده، در مرکز کاسه قرار دهید و دور آن سوپ را بریزید.

خواص هندوانه :

خواص هندوانه و سلامت پوست

*. هندوانه سرشار از خواص ویتامین C و A است و این بدین معنی است که خوردن ۲ تا ۳ تکه از هندوانه در روز می تواند برای پوست شما یک معجزه محسوب شود. دیگر خاصیت خوردن مرتب این میوه این است که زخم و آسیب های پوست را سریع تر درمان می کند چرا که دارای آمینو اسید است.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام