طرز تهیه نان جوش - آکابانو
پیاز 1عدد
سیر (رنده شده) 1حبه
آب 1پیمانه
زردچوبه 1قاشق چایخوری
نان (خشک و خرد شده) 2پیمانه
رب گوجه فرنگی 1قاشق غذاخوری
تخم گشنیز 5عدد
نمک به میزان لازم
فلفل به میزان لازم
روغن نصف پیمانه
شنبلیله 1قاشق غذاخوری
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a>، <a style='color:#000' title='انواع سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>انواع سوپ</a>، آموزش پخت <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a>، آموزش درست کردن <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a>

طرز تهیه


ابتدا در ظرفی مناسب پیاز را خلالی خرد کرده و در روغن با حرارت ملایم سرخ می‌‌کنیم تا طلایی شود. سپس سیر را همراه با نمک، فلفل، زردچوبه، تخم گشنیز و شنبلیله خرد شده اضافه کرده و کمی تفت می‌‌دهیم. رب گوجه‌فرنگی را نیز افزوده و به تفت دادن ادامه می‌‌دهیم. سپس آب را افزوده و کمی هم زده تا مواد یکدست شود. نان‌های خشک را به اندازه یک بند انگشت خرد کرده و به مواد اضافه می‌‌نماییم و سریع مخلوط نموده، در ظرف مورد نظر ریخته و با ترشی سرو می‌کنیم.
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a>، <a style='color:#000' title='انواع سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>انواع سوپ</a>، آموزش پخت <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a>، آموزش درست کردن <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a>نکات:


1)بهتر است از نان خشکی استفاده کنید که به اندازه کافی سفت و قطور باشد تا در آش وا نرود.
2)اگر نان شما خیلی نازک است زیر شعله را خاموش کنید و کمی بعد نان را اضافه کنید یا آنها را کنار غذا قرار داده و کم کم اضافه کنید و میل کنید.
3)اضافه کردن گردوی آسیاب شده این غذا را خوشمزه تر میکند.
4)میزان آب بستگی به خشک و نرمی نان دارد، اگر خشک‌تر دوست داشتید، آب کمتر و اگر نرم‌تر مقدار آب را بیشتر بریزید.
نوش جان

منبع : sooran.com

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام