سوپ ماهی آمور(روش ایرانی) - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ ماهی آمور را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> ماهیچه,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> ماهی,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> ماهیچه با جو

سوپ ماهی قزل الا

مواد لازم سوپ ماهی آمور ۴ نفر:

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ماهی آمور

یک کیلوگرم

100 گرم / 100 کالری

آرد سفید

۲ قاشق غذاخوری

100 گرم / 341 کالری

کره

۲ قاشق غذاخوری

100 گرم / 737 کالری

لیموترش

۴عدد

100 گرم / 9 کالری

جعفری خردشده

۱قاشق غذاخوری

100 گرم / 25 کالری

هل

۲ دانه

100 گرم / 310 کالری

میخک

۲ دانه

نامشخص

نمک و فلفل

مقدارکافی

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه سوپ ماهی آمور :

*. آکابانو : پوست ماهی آمور را گرفته ،پس از شستن با ۸ ملاقه آب ،هل ومیخک بجوشانید. گوشت ماهی پخته شده را چرخ کرده وسوپ آنرا صاف نمائید.آرد را با کره تا حد طلائی رنگ شده سرخ کرده.

*. داخل سوپ بریزید ،بگذارید بجوشد. پس از ۲ دقیقه گوشت چرخ کرده ماهی ،نمک وفلفل را به آن اضافه نمائید.در صورتیکه سوپ سفت دوست نداریدگوشت چرخ کرده را به آن اضافه نمائید.

*. موقع کشیدن سوپ , روی آن مقداری جعفری خرد شده بپاشید . برای ترش مزه شدن سوپ از نصف استکان آبلیمو استفاده نمائید ویا برای هر نفر یک لیمو ترش قاچ شده کنار آن بگذارید.

خواص هل :

*. یکی از خواص ویژه و بسیار ارزشمند هل، جلوگیری از تشکیل خلط در گلو است. از این رو می توان آن را به محصولات لبنی و پودینگ ها افزود تا اثر شیر را که موجب تشکیل خلط در گلو می شود خنثی کرده و به هضم آن نیز کمک کند.

*. دانه های هل خاصیت داروی اکسپکتورانت را دارد و سینوس ها و برونش ها، بینی و سینه را از خلط و ترشحات اضافی پاک می کنند.

*. هل چنان که ذکر شد خواص گرمابخش و انرژی زا دارد از این رو به بهبود روحیه و بازیابی انرژی و توان از دست رفته کمک می کند، اضطراب و نگرانی را کاهش می دهد و در رفع افسردگی موثر است.

*. هل همچنین کلیه ها را تقویت می کند و گفته می شود برای درمان شب ادراری کودکان مفید است.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام