سوپ شیر

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ شیر را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سوپ شیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/milk-soup.html'>سوپ شیر</a>,<a style='color:#000' title='سوپ شیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/milk-soup.html'>سوپ شیر</a> و جو,<a style='color:#000' title='سوپ شیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/milk-soup.html'>سوپ شیر</a> با <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>

سوپ شیر با مرغ

مواد لازم سوپ شیر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

جو پخته شده

۱بسته معمولی

100 گرم / 350 کالری

جگر مرغ یا قارچ

۱ فنجان خام

نامشخص

نخود فرنگی

به مقدار دلخواه

100 گرم / 92 کالری

جعفری

به مقدار دلخواه

100 گرم / 25 کالری

هویج

۱ فنجان رنده شده

100 گرم / 40 کالری

شیر

۱ پاکت

100 گرم / 490 کالری

آرد

۳ قاشق غذاخوری

100 گرم / 360 کالری

کره

۱۰۰ گرم

100 گرم / 737 کالری

آب مرغ یا آب گوشت

۲ لیوان

نامشخص

طرز تهیه سوپ شیر :

*. آکابانو : جو،جگر،جعفری،هویج و نخود فرنگی را در قابلمه میریزیم و آب مرغ را روی آن میریزیم.و در حرارت کم میپزیم.وقتی جا افتاد کنار میگذاریم تا سرد شود.

*. در قابلمه دیگری کره میریزیم و داغ میکنیم و آرد را اضافه میکنیم.و تفت میدهیم تا کرمی رنگ شود.سپس شیر را اضافه میکنیم هم میزنیم تا بجوشد.

*. وقتی شیر جوشید روی مواد سرد شده میریزیم.شعله گاز را کم میکنیم و هم میزنیم تا با آن مواد بجوشد.وقتی جوشید خاموش میکنیم.

خواص نخود فرنگی :

*. وجود مقادیر زیادی ویتامین C و آهن در نخودفرنگی موجب شده است که این ماده غذایی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند و برای کم خونی فقر آهن مناسب باشد.

*. لوتئین (رنگدانه گیاهی) موجود در نخودفرنگی به کاهش خطر ابتلا به بیماری های چشمی مانند دژنراسیون ماکولار وابسته به سن (AMD) و کاتاراکت (آب مروارید) کمک می ‏کند.

*. نخودفرنگی به عنوان یک پشتیبان برای تولید انرژی، عملکرد سیستم عصبی و متابولیسم کربوهیدرات‏ها شناخته شده است.از این رو مصرف آن در مادران باردار بسیار مفید است.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام