سوپ قارچ با سس سفید

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ قارچ با سس سفید را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سوپ قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/13395.html'>سوپ قارچ</a>,<a style='color:#000' title='سوپ قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/13395.html'>سوپ قارچ</a> و مرغ,<a style='color:#000' title='سوپ قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/13395.html'>سوپ قارچ</a> و جو

سوپ قارچ بدون شیر

مواد لازم سوپ قارچ با سس سفید :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

قارچ خرد شده

1 لیوان

100 گرم / 27 کالری

آرد سفید

3 قاشق غذاخوری

100 گرم / 341 کالری

پیاز ریز شده

1 عدد

100 گرم / 36 کالری

کره

25 گرم

100 گرم / 737 کالری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

عصاره مرغ مگی

1 قرص

نامشخص

شیر

4 لیوان

100 گرم / 490 کالری

خامه زده شده

1 لیوان

100 گرم / 250 کالری

طرز تهیه سوپ قارچ با سس سفید :

*. آکابانو : پیازها در کره کمی سرخ کرده تا طلایی رنگ شود.قارچ های خرد شده را به همراه ادویه به آن اضافه کرده تا زمانیکه طلایی رنگ شود سپس عصاره مرغ مگی به همراه آرد را به مواد اضافه کرده هم بزنید.

*. شیر را به مواد اضافه کرده و هم بزنید تا آرد در شیر حل شود سپس بگذارید مواد روی حرارت ملایم بماند تا زمانیکه کمی غلیظ شود.در آخر خامه زده شده را به مواد اضافه کرده هم بزنید.سوپ را در ظرف ریخته روی آن را با قرچ خرد شده که کمی تفت داده اید تزئین کنید.

خواص قارچ :

قارچ ، آنتی اکسیدان قوی

*. قارچ شامل مقدار زیادی ارگوتیونین است. ارگوتیونین یک آنتی اکسیدان قوی است که برخلاف آنتی اکسیدان های دیگر در فرایند پخت و پز ازبین نمی رود، بنابراین شما می توانید با خیال راحت قارچ را بجوشانید و در سوپ بریزید بدون اینکه نگران از بین رفتن آنتی اکسیدان آن شوید.

*. بررسی ها نشان می دهند مصرف قارچ پخته و داغ می تواند عفونت های بدن را از بین ببرد و مصرف روزانه دو عدد قارچ پخته شده و داغ می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند و یبوست و نفخ معده را نیز درمان کند.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام