با این سوپ از سرماخوردگی جلوگیری کنید - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ مرغ و لوبیا را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سوپ مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/6032.html'>سوپ مرغ</a>,<a style='color:#000' title='سوپ مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/6032.html'>سوپ مرغ</a> و <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>,<a style='color:#000' title='سوپ مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/6032.html'>سوپ مرغ</a> برای <a style='color:#000' title='سرماخوردگی' href='http://www.akairan.com/health/bimari-behdasht/sarmakhordegi.html'>سرماخوردگی</a>

سوپ مرغ و جو پرک

مواد لازم سوپ مرغ و لوبیا :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کره

۲۵ گرم

100 گرم / 737 کالری

پیازچه

خرد شده ۳ عدد

100 گرم / 3 کالری

سیر

له شده ۲ حبه

100 گرم / 120 کالری

مرزنجوش

ریز شده ۱ شاخه

نامشخص

سینه مرغ

بدون استخوان مکعبی خرد شده ۳۵۰ گرم

100 گرم / 200 کالری

عصاره مرغ

۲ پیمانه

100 گرم / 179 کالری

نخود کنسروی

آبکش شده ۳۵۰ گرم

100 گرم / 45 کالری

سبزی معطر

که با نخ به یکدیگر متصل شده باشند ۱ دسته

نامشخص

فلفل دلمه ای قرمز

نگینی شده ۱ عدد

100 گرم / 15 کالری

فلفل دلمه ای سبز

نگینی شده ۱ عدد

100 گرم / 15 کالری

پاستای

خشک کوچک غیر ساده ۱۱۵ گرم

100 گرم / 300 کالری

نمک

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 318 کالری

نان های مکعبی

به میزان لازم

100 گرم / 250 کالری

طرز تهیه سوپ مرغ و لوبیا :

*. آکابانو کره را در یک قابلمه بزرگ آب نمایید . پیازچه ها , سیر , مرزنجوش تازه و مرغ خرد شده را اضافه نموده , مدام هم بزنید و روی حرارت متوسط به مدت ۵ دقیقه بپزید.

*. عصاره مرغ , نخود ها و دسته سبزی معطر را افزوده , با فلفل و نمک چاشنی را اندازه نمایید.سوپ را بجوشانید , حرارت را کم نمایید و بگذارید حدود ۲ ساعت به آرامی بجوشد.

*. فلفل دلمه ای های خرد شده و پاستا را به قابلمه اضافه نمایید , سپس به مدت ۲۰ دقیقه دیگر به آرامی بجوشانید.سوپ را به یک ظرف سوپ خوری گرم منتقل نمایید.

*. جهت سرو , سوپ را داخل کاسه های یک نفره مخصوص تقسیم نمایید و با نان های مکعبی شکل سرخ شده , تزیین نموده و بلافاصله آن را سرو نمایید.

توصیه سرآشپز:

*. در صورت تمایل , شما می توانید از نخود خشک هم استفاده نمایید . روی آن ها را با آب سرد بپوشانید و به مدت ۵ تا ۸ ساعت کنار بگذارید تا خیس بخورند . سپس آب آن را خالی نموده و نخود ها را مطابق دستور به سوپ اضافه نمایید و مدت زمان ۳۰ الی ۱ ساعت , به زمان پخت اضافه نمایید.

خواص مرزنجوش :

*. آشامیدن دم کرده آن بازکننده انسداد و گرفتگی های دِماغی (مغزی) و رافع سردرد سرد بلغمی و سوداوی است و زکام را قطع می کند .

*. عرق مرزنگوش به خاطر طبیعت گرم خود، بازکننده انسداد و گرفتگی های مغزی و درمان برخی سردردها می باشد .

*. کسانی که مبتلا به بی خوابی هستند و شبها خواب آرام و راحت ندارند و یا اینکه به درد شدید میگرن دچارند یا مبتلا به زکام مغزی شده اند مرزنجوش بهترین داروی شفابخش برای آنها می باشد.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام