سوپ عدس و کدو حلوایی، یک سوپ کم کالری - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ عدس و کدو حلوایی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> عدس,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> عدس و <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> عدس و <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a>

سوپ عدس ترکیه ای

مواد لازم سوپ عدس و کدو حلوایی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

استاک سبزیجات

۸ فنجان

نامشخص

پیاز زرد خرد شده

۱ عدد

100 گرم / 36 کالری

عدس قرمز شسته شده

۲ فنجان

100 گرم / 340 کالری

ساقه کرفس قطعه قطعه شده

۳ عدد

100 گرم / 13 کالری

هویج بزرگ پوست کنده و قطعه قطعه شده

۳ عدد

100 گرم / 40 کالری

کدوی حلوایی پوست کنده و خرد شده

۳ فنجان

100 گرم / 35 کالری

سیر خرد شده

۲ حبه

100 گرم / 120 کالری

جوز هندی

۱/۲ قاشق چایخوری

100 گرم / 525 کالری

طرز تهیه سوپ عدس و کدو حلوایی :

*. همه مواد تشکیل دهنده را در آرام پز بریزید و درب آن را محکم ببندید.آرام پز را روشن کرده و به مدت ۸ ساعت روی درجه پایین (یا به مدت ۵ ساعت روی درجه بالا) بگذارید.

*. آن را بهم بزنید و نوش جان کنید.می توانید سوپ باقی مانده را در یک ظرف بریزید و به مدت سه روز در یخچال نگهداری کنید. (برای مدت زمان بیشتر، آن رادر فریزر بگذارید).

خواص کرفس :

*. برگ کرفس حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین A (بتاکاروتن) است در حالی که ساقه کرفس منبع ویتامین هایB6,B2,B1 ویتامین C و همچنین پتاسیم، اسید فولیک، کلسیم، منیزیوم، آهن، فسفر، سدیم و چند نوع از اسیدهای امینه ضروریست. هورمونهای گیاهی موجود در گیاه کرفس به همراه روغن های ضروری آن نه تنها طعم معطری به کرفس می دهند، بلکه در کنار بقیه املاح و ویتامین ها کرفس را به معجونی تبدیل می نمایند که در حقیقت می تواند داروی هردردی باشد.

اختصاصی آکابانو

.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام