طرز تهیه مربا هلو - آکابانو


,آشپزی, طرز تهیه مربا هلو, مربا هلو,انواع ترشی

 

 

مواد لازم :

 

شکر
1 کیلو
آب
3 پیمانه
بادکا
1/4 پیمانه
هلو
1 کیلو
خلال بادام 1/4 پیمانه
وانیل شکری 1/4 قاشق چایخوری
آب لیموی تازه 1/4پیمانه

 طرز تهیه :


یک کیلو شکر را با سه پیمانه آب و بادکا روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا قوام آید . پس از قوام آمدن , حرارت را خاموش می کنیم .

 

برای انتخاب هلو بهتر است , هلوهائی را انتخاب کنیم که رنگ زرد زعفرانی داشته باشند , سپس هلو را پوست گرفته و برش می دهیم , بهمراه خلال بادام در شیشه می رییزیم , شربت را روی آن ریخته , در شیشه را محکم می بندیم. در قابلمه ای مقداری آب ریخته و شیشه را درون آن قرار می دهیم بطوریکه تا سه چهارم شیشه را آب بگیرد وروی حرارت قرار می دهیم .

 

زمانیکه آب به جوش آمد , حرارت را ملایم کرده و حدود بیست دقیقه شیشه در اب بجوشد . پس از این دت از اب داغ بیرون آورده , در آن را باز کنید وانیل و آب لیمو را اضافه کنید و در شیشه را محکم ببندید. دوباره در آب جوش قرار دهید بعد از چند جوش از آب بیرون آورید .

 

آشپزی , طرز تهیه مربا هلو, مربا هلو , هلو,آشپزباشی , آشپزی ایرونی , آشپزی ایرانی , سایت آشپزی ایرونی , سایت آشپزی ایرانی , آشپزی آسان , آموزش پخت انواع غذاهای ایرونی , آموزش پخت انواع غذاهای ایرانی , آموزش پخت انواع غذاهای فرنگی , آموزش پخت انواع غذاهای فرنگی و ایرونی , آشپزی , طرز تهیه مربا هلو, مربا هلو , هلو,آشپزباشی , آشپزی ایرونی , آشپزی ایرانی , سایت آشپزی ایرونی , سایت آشپزی ایرانی , آشپزی آسان , آموزش پخت انواع غذاهای ایرونی , آموزش پخت انواع غذاهای ایرانی , آموزش پخت انواع غذاهای فرنگی , آموزش پخت انواع غذاهای فرنگی و ایرونی ,

لايک انتشار در تلگرام