طرز تهیه پوره اسفناج - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن پوره اسفناج را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

پوره <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a>,پوره <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a> و <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a>,طرز تهیه پوره <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a>

طرزتهیه پوره اسفناج

مواد لازم پوره اسفناج :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

اسفناج

2 کیلو گرم

100 گرم / 25 کالری

شیر

½ پیمانه

100 گرم / 110 کالری

کره

50 گرم

100 گرم / 737 کالری

نمک

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه پوره اسفناج :

*. به نقل از آکابانو : ساقه های اسفناج را از برگ آن جدا کرده و برگها را به دقت می شوییم. در یک قابلمۀ مناسب، 2 الی 3 لیوان آب می ریزیم و نمک را داخل آن حل می کنیم. سپس اسفناج را داخل آن ریخته و روی حرارت می گذاریم تا چند جوش بزند و اسفناج بپزد.

*. اسفناج را آب کش کرده و آب اضافی آن را می ‎گیریم.اسفناج آب گرفته را داخل دستگاه غذاساز یا چرخ گوشت می ریزیم و آن را چرخ می کنیم.اسفناج چرخ شده را دوباره داخل قابلمه می ریزیم و آن را روی حرارت ملایم می گذاریم.

*. شیر را کم کم داخل قابلمه ریخته و مخلوط می کنیم تا شیر، جذب اسفناج ها شود. سپس کره را داخل آن ریخته و پس از مخلوط شدن تمامی مواد، پوره را از روی حرارت بر می داریم و در ظرف مناسب سرو می کشیم و سرو می کنیم.

خواص اسفناج :

*. من داراى مواد صمغى - مواد سفیده اى - مواد قندى - سبزینه و یک ماده ى صابونى هستم . ترشى خون را کم مى کنم عضلات و استخوان ها را تقویت مى نمایم . رعشه و بوى بد دهان را از بین میبرم و از دوستان کبد هم مى باشم . قوت غذایى من از سایر سبزیها بیشتر است ، مشروط بر اینکه آب مرا دور نریزید و از ساقه هاى نازک و نو رسته من در سالاد استفاده نمایید. خوردن پخته و بورانى من التهاب و تشنگى را از بین مى برد، و براى درد سینه - درد کمر و درد ریه مناسب است . غرغره آب خام یا پخته من ، جهت درد گلو مفید است . عصاره من جهت درد گلو و یرقان و خرد کردن سنگ و ناراحتى هاى مجارى ادرار و بند آمدن آن مفید مى باشد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط