قیمه گیاهخواری - آکابانو

(برای چهار نفر)

<a style='color:#000' title='قیمه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/5223.html'>قیمه</a>,<a style='color:#000' title='قیمه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/5223.html'>قیمه</a> گیاهخواری,<a style='color:#000' title='قیمه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/5223.html'>قیمه</a> گیاهی

قیمه گیاهخواری

مواد لازم:

500 گرم

نخود فرنگی پخته

150 گرم

پنیر محلی خرد شده

100 گرم

گوجه فرنگی خرد شده

نصف پیمانه

گشنیز خرد شده

نصف قاشق غذاخوری

پودر زیره و تخم گشنیز

کمتر از یک قاشق چایخوری

پودر فلفل قرمز

به مقدار کافی

نمک

موادی که باید با هم آسیاب شوند

یک عدد

پیاز متوسط خرد شده

یک تکه یا یک قاشق پودر شده

زنجبیل

سهحبه

سیر

طرز تهیه:

روغن را در ظرفی حرارت داده ، به آن پنیر خرد شده بیفزایید و سرخ کنید تا طلایی شود . موادی را که با هم آسیاب کرده اید به آن بیفزایید و سپس یک پیمانه آب افزوده و پنج دقیقه به هم بزنید . تمام مخلفات دیگر به اضافه نمک و نخود فرنگی را نیز بیافزایید. سپس یک پیمانه آب افزوده ، به مدت پنج دقیقه مخلوط را بجوشانید، برگ های گشنیز را روی آن پاشیده و به صورت داغ سرو کنید.

نکات تغذیه ای :

این غذا حاوی گوشت و محصولات گوشتی نیست و در عین حال محتوی نخود سبز و گوجه فرنگی، پیاز وسیر است ، از این رو غذایی مفیدبرای افراد مبتلا به عوارض قلب وعروق وهمچنین غذایی مناسب استبرای افرادی که رژیملاغری را رعایت می کنند .هر پرس این غذا( در صورتی که میزان های ذکر شده برای چهار نفر مساوی رعایت شود) محتوی 200 کالری است . پس یک غذای بسیار کم کالری است و مصرف آن با 10 قاشق برنج یک وعده غذایی مناسب برای افراد تحت رژیم است.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام