طرز تهیه بورانی بادمجان - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن بورانی بادمجان را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

بورانی <a style='color:#000' title='بادمجان' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان</a>,بورانی <a style='color:#000' title='بادمجان کباب' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان کباب</a>ی,بورانی <a style='color:#000' title='بادمجان' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان</a> با ماست

طرز تهیه بورانی بادمجان

مواد لازم بورانی بادمجان :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

بادمجان سرخ شده

10عدد

100 گرم / 302 کالری

آب گوجه فرنگی

یک لیوان

100 گرم / 15 کالری

سیر

سه حبه

100 گرم / 120 کالری

پیاز سرخ شده

دو قاشق غذاخوری

100 گرم / 164 کالری

روغن مایع

دو قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

نمک و زردچوبه و فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه بورانی بادمجان :

*. به نقل از آکابانو : سیر را خرد کرده و در روغن سرخ می کنیم تا کمی طلایی شود.پیاز سرخ شده را به سیرها اضافه کرده و نمک و زردچوبه و فلفل می زنیم و کمی دیگر سرخ می کنیم.بادمجان های سرخ شده را در ظرفی می چینیم و روی آن آب گوجه فرنگی می ریزیم.

*. نصف لیوان هم آب اضافه می کنیم و با حرارت ملایم می گذاریم بادمجان ها کاملا بپزند تا آب آنها خشک شود.بعد از پختن بادمجان ها، آنها را در داخل ظرفی له می کنیم، طوری که بادمجان و آب گوجه فرنگی کاملا مخلوط شوند.سپس مخلوط سیر و پیاز سرخ شده را به آن اضافه می کنیم.

نکات :

*. این غذا بسیار سریع و راحت آماده می شود و خیلی خوشمزه است. به جای آب گوجه فرنگی می توانید گوجه فرنگی ها را هنگام پختن غذا، به صورت حلقه حلقه روی بادمجان ها بچینید و بعد از پختن همراه بادمجان ها له کنید. اگر گوجه فرنگی هم در دسترس نبود، می توانید از یک قاشق رب گوجه فرنگی استفاده کنید.

خواص بادمجان :

*. بادمجان باید تازه و کم تخم و جوان بوده و پوست براق داشته باشد و نوع طویل آن از نوع مدورش بهتر است. قبل از پختن باید پوست آنرا کنده و هر بادمجان را چهار قسمت کنند و یا ورقه ورقه نمایند و بر آن ها نمک بمالند و مدت چند ساعت در آب خنک گذارند تا آب قدری سیاه و تیز طعم گردد. این آب را عوض کرده و عمل را تکرار کنند تا مواد سیاه رنگ و مواد نفخ زا و مواد سست کننده در آب داخل شده و با آب دور ریخته شوند. سپس با آب پاک آنرا شسته و از خواص بی نظیر آن استفاده کنند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط